Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Turek: 28 września bieg z przeszkodami dla osób z niepełnosprawnością. Trwają zapisy

12.09.2019
Autor: inf. prasowa
na górze loga turmageddon 2019 polski komitet paraol. pod spodem zdjęcie starszego mężczyzny i młodej kobiety ubrudzeni po biegu i napis 3 integracyjny bieg z przeszkodami dla osób niepełnosprawnych

28 września 2019 r. w parku miejskim im. Żerminy Składkowskiej w Turku odbędzie się III edycja Intergracyjnego Biegu z Przeszkodami dla Osób Niepełnosprawnych TURMAGEDDON 2019. Bieg organizują wspólnie Stowarzyszenie Kopernik Plus i Stowarzyszenia Przyjaźni Dzieciom. 

W biegu wystartuje 100 osób z niepełnosprawnością, zarówno na wózkach, jak i samodzielnie poruszających się. Będą oni mieli do pokonania ponad 30 przeszkód. Do każdego zawodnika wylosowany zostanie asystent, który równocześnie z nim wystartuje oraz będzie go wspierał i pomagał w czasie pokonywania przeszkód.

Wszystkie przeszkody ustawiają lokalne firmy, które są partnerami strategicznymi biegu.

Jest to jedyna impreza sportowa w Polsce zrzeszająca i integrująca tak dużą liczbę osób z niepełnosprawnością oraz pełnosprawnych.

W czasie biegu w parku działał będzie mobilny pobór krwi oraz prowadzona będzie przez fundację DKMS rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Wspólnie z Fundacją RECAL prowadzona będzie akcja „Każda puszka cenna”. Będą też takie atrakcje jak kuce ze stajni Roka, alpaki oraz Event marzeń.

Zapisy dla zawodników.

Zapisy także na FB Turmageddon.

Można także zapisać się bezpośrednio u organizatorów.

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas