Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Indeks Marzeń” – stypendia od Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

09.09.2019
Autor: inf. prasowa
biały napis na zielonym tle akademia odnalezionych nadziei fundacji anny dymnej mimo wszystko

W ramach projektu „Akademia Odnalezionych Nadziei”, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” rozpoczyna 8. edycję „Indeksu marzeń”. 9 laureatów konkursu otrzyma – dziewięciomiesięczne – stypendia w każdorazowej wysokości 1000 złotych (brutto).

W konkursie mogą wziąć udział osoby z niepełnosprawnością z całego kraju, które spełniają następujące warunki:

  • zdały maturę z dobrym wynikiem (65% ze wszystkich przedmiotów) lub zaliczyły rok studiów z dobrym wynikiem (średnia 4,0),
  • posiadają orzeczenie o niepełnosprawności,
  • napiszą list motywacyjny (1 strona  A4, ) odpowiadający na pytanie: „Dlaczego to ja powinienem/powinnam otrzymać stypendium „Akademii Odnalezionych Nadziei?”,
  • dostarczą zaświadczenie o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów.

O tym, komu zostanie przyznany „Indeks Marzeń”, zdecyduje wynik egzaminu maturalnego bądź osiągnięcia na studiach (do finałowej „dziewiątki” zostaną zakwalifikowane osoby, które będą miały najwyższą średnią spośród nadesłanych zgłoszeń) oraz list motywacyjny.

Niewidomy Daniel Zawodnik, jeden z wcześniejszych stypendystów, podkreśla, jak wielkie możliwości dał mu „Indeks Marzeń”. Chcąc się uczyć, przeznaczył pieniądze m.in. na zakup wysokiej jakości skanera.

- Owszem, wychodzi dzisiaj mnóstwo e-booków, ale wydawnictwa naukowe wciąż ukazują się tylko na papierze – wyjaśnił. – Zeskanowane podręczniki zamieniam na tekst, dzięki czemu, za pomocą syntezatora mowy, mogę odsłuchiwać je na komputerze. Bez takiego wsparcia zdobywanie wiedzy byłoby dla mnie niemożliwe.

Z kolei poruszający się na wózku Bartosz Dąbrowski, student dziennikarstwa, zaznaczył, że na jego kierunku studiów ważne są nie tylko podręczniki medioznawcze, lecz także lektura licznych reportaży czy esejów – cała literatura, która pozwala doskonalić warsztat. Niesie to za sobą spore wydatki.

- Stypendium przeznaczam również na zakup biletów na wystawy, do muzeów albo teatrów, czyli wszędzie tam, gdzie mogę poznawać kulturę i lepiej rozumieć świat, jaki za parę lat zamierzam opisywać i czynić lepszym. Wszystko to jest dla mnie możliwe dzięki „Indeksowi Marzeń” – powiedział.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 11 października 2019 roku.

Więcej informacji i regulamin.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel
Partnerem działu Finanse i Ubezpieczenia jest

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas