Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Beata Szydło o wsparciu dla osób z niepełnosprawnością

09.09.2019
Autor: PAP, fot. Wikimedia
Beata Szydło podczas przemówienia

- Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie to grupa, która będzie przez rząd Zjednoczonej Prawicy w kolejnych latach otaczana szczególną opieką; będą uruchamiane kolejne programy i projekty dedykowane tej grupie mówiła b. premier Beata Szydło na konwencji wyborczej PiS w Lublinie.

Beata Szydło nawiązała do programu Dostępność plus skierowanego do osób z niepełnosprawnością.

- Ten program, który w tej chwili jest realizowany, w kolejnych latach będzie podwojony, żeby osobom niepełnosprawnym lepiej się żyło – powiedziała Beata Szydło. Dodała, że kontynuowany będzie też program 500+ skierowany dla osób z niepełnosprawnością.

- Podniesiemy świadczenia dla osób i opiekunów osób niepełnosprawnych i ta grupa będzie przez rząd PiS, rząd Zjednoczonej Prawicy, przez kolejne lata otaczana szczególną opieką i będą uruchamiane kolejne programy i kolejne projekty tej grupie dedykowane – zadeklarowała.

Zwróciła też uwagę na problem demografii.

- Musi się rodzić więcej dzieci, bo to jest nasza przyszłość (...). Dlatego musimy wspierać rodzinę, nie tylko przez programy takie jak 500+, czyli wsparcie finansowe, które daje poczucie stabilizacji, poczucie możliwości zwiększenia szans na to, by realizować chociażby dodatkowe zajęcia dla dzieci, ale musimy też realizować z ogromną ambicją, z ogromnym impetem programy mieszkaniowe – powiedziała.

Zaznaczyła, że konieczne są też programy na rzecz elastycznych form zatrudnienia, by ułatwić łączenie ról rodzica z pracą zawodową.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • 6 złotych dziennie
  bogdan
  12.09.2019, 21:12
  6 złotych dziennie tyle wynosi moje wsparcie od Państwa, Pobieram zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 184 zł 42 gr z MOPS a w zUS-ie mam zgromadzone 190 tys. zł ZUS mi nie przyznał świadczeń mimo iż lekarz orzecznik zus-owski uznał mnie za osobę całkowicie niezdolną do pracy .Obecnie utrzymuje mnie rodzina która nie ma żadnych ulg podatkowych z tego powodu.
  odpowiedz na komentarz
 • PIS jest sprytny
  ażert
  11.09.2019, 13:16
  zauważcie że PIS daje 500+ żeby podwoić albo potroić sobie głosy.... dali na dzieci dlatego że wtedy głosuje pare osób na 1 dziecko, dali na 1 grupę poniważ opiekunkowie 1-2 tych osób też będą glosować ! efekt stada Nie dadza na 2 grupę bo są to w miare samodzielne osoby niezależnie głosujący
  odpowiedz na komentarz
 • Tak dobrego Rządu jakim jest PiS dla niepełnosprawnych j nie było od 25 lat, od kiedy
  Kazimier
  10.09.2019, 14:27
  jestem inwalidą 1 gr.
  odpowiedz na komentarz
 • Dlaczego tak się dzieje?
  ON.
  10.09.2019, 13:53
  Za każdym razem jeżeli wprowadza się jakąś pomoc finansową dla niepełnosprawnych,to część z tej kwoty musi iść na opłacenie dodatkowych urzędników i orzeczników jak jest w przypadku 500 plus dla niepełnosprawnych.wystarczyło tylko żeby to świadczenie dostały osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym,niezdolne całkowicie do pracy i potrzebujące opieki drugiej osoby,pobierające zasiłek opiekuńczy na podstawie orzeczeń z Powiatowego i wojewódzkiego Zespołu ds.Orzekania o niepełnosprawności a nie dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji z ZUS czy z Krus którzy nie mają orzeczeń o niepełnosprawności i uszczęśliwia się ich na siłę,a ci znaczni niepełnosprawni którzy mają najniższe renty czy emerytury tego świadczenia nie dostaną.
  odpowiedz na komentarz
 • Powiedzą wszystko żeby tylko ich wybrać.
  Edyta
  10.09.2019, 13:03
  Co za brak jakiejkolwiek wiedzy o potrzebach osób niepełnosprawnych w Polsce!! Jaka ignorancja, bezczelność i całkowity brak wyobraźni. Co z ogromną rzeszą osób z rentami z tytułu niezdolności do pracy?? Z rzeszą dorosłych, bez jakiejkolwiek pomocy, żyjących za 900 lub 700 złotych renty!! Żyjących na granicy bezdomności!! Wygodniej jest o nich nie myśleć, bo zostali zagłuszeni przez matki osób z rentami socjalnymi. Całe wsparcie idzie do nich, a o reszcie chorych nikt nie myśli. Dla rządu nie jesteśmy Polakami! Jesteśmy dla nich nikim!! Niewygodnym problemem. To są ludzie którzy mają nami rządzić??? Banda ignorantów, ludzi nie mających nawet ochoty pochylić się nad naszymi potrzebami i dowiedzieć jakie one są.
  odpowiedz na komentarz
 • "Beata Szydło o wsparciu dla osób z niepełnosprawnością"
  Maria
  10.09.2019, 11:44
  Pani Premier a moze zajmie sie dyskryminacja orzecznictwa ZUS a Powiatowe i Wojewodzkie Zespoly ON gdzie majacy I grupe i niezdolnosc do samodzielnej egzystencji z ZUS, dostana 500+ a orzeczeni PZON lub Wojewodzkich Komisjach, majacy znaczny stopien i koniecznosc stalej lub dlugotrwalej opieki drugiej osoby, nie dostana 500+ chociaz w Ustawie Zgodnie z Art. 4. 1. Dz. U. 1997 Nr 123 poz. 776 U S T A W Y z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych "Do znacznego stopnia niepełnosprawności zalicza się osobę z naruszoną sprawnością organizmu, niezdolną do pracy albo zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej i wymagającą, w celu pełnienia ról społecznych, stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innych osób w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji." Zgodnie z treścią w/w Ustawy osoba niepełnosprawna o znacznym stopniu niepełnosprawności jest osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji". Prosze zatroszczyc sie by takie osoby otrzymaly rowniez to swiadczenia i aby nie byly dyskryminowane.
  odpowiedz na komentarz
 • DYSKRYMINACJA ODÓB Z UMIARKOWANYM STOPNIEM
  Piter
  10.09.2019, 11:30
  Rząd proponuje pomóc osobą z Znacznym stopniem Niepełnosprawności jednak dochodzi do zlekceważenia osób z stopniem niższym tj. Stopniem Umiarkowanym etc.... To jest ewidentne połamanie praw człowieka osób niepełnosprawnych z stopniem Umiarkowanym oraz pogwałcenie praw tych osób bez dodatkowej pomocy finansowej. Wypowiedzmy się wszyscy kto jest za tym .......... !!!!
  odpowiedz na komentarz
 • On
  On
  10.09.2019, 10:24
  Jak PiS wprowadzi 4 tyś pensji minimalnej to wtedy nam się polepszy jedzenie i leki opłaty tak pójdą w górę że te niskie renty już na nic nie starczą
  odpowiedz na komentarz
 • Zero szczegółów, czyli zero planów
  Mistrz
  10.09.2019, 09:48
  Może zwiększenie świadczeń oznaczało waloryzację znów o 2 - 3%. Nic nie obiecują, bo mają osoby niepełnosprawne w głębokim poważaniu. Niech wreszcie wejdzie w życie konkretna ustawa SYSTEMOWA, która WSZYSTKIM rencistom zwiększy dochody, np. zerowy PIT, albo podwyżka dla wszystkich o równą kwotę, np. o 500 zł, albo jakiś konkretny procent, np. 15%. To by było rzeczywiste zwiększenie świadczeń. PIS rozwala cały system ubezpieczeń społecznych tylko dla celu, jakim jest KORYTO. PIS nie myśli realnie o pomocy. Takie rozdawnictwo 500+ dla niepracujących i dla bogatych,, to nie jest pomoc. Ludzie rzucili pracę, bo im się nie opłaca już pracować - tyle PIS zrobił socjalu dla patologii. Niech PIS wreszcie doceni tych, którzy pracowali i póki co NIC z tego bogatego budżetu nie otrzymali, poza coraz droższymi lekami, żywnością i ogólną drożyzną właśnie przez 500+. Inflacja galopuje, a my zostajemy w tyle.
  odpowiedz na komentarz
 • Ciekawe...
  Basia
  09.09.2019, 20:31
  Ciekawe jakie wsparcie miala na myśli? Ja przez te cztery lata nie zyskalam nic- od 3 lat czekam na wymiane procesora mowy ( powinien byc wymieniony 4 lata temu), naprawiam go na wlasny koszt, mąż kolejny rok nie załapał się na dofinansowanie aparatów sluchowych, o wyjeździe na turnus nawet nie marzę. Lecze sie prywatnie, bo np. okulista za dwa lata. Mam stopień umiarkowany, zawieszona rente i nie czuję zadnego wsparcia panstwa.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas