Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przyjdź na Amp Futbol Cup. Na trybunach m.in. Lewandowski, Grosicki i Fabiański!

06.09.2019
Autor: inf. pras.
Plakat Amp Futbol Cup 2019. Na plakacie uśmiechnięty zawodnik o kulach, data: 7-8 września OSiR Bemowo i napis: wstęp wolny!

Międzynarodowy turniej Amp Futbol Cup już w najbliższą sobotę i niedzielę 7-8 września! Na warszawskim Bemowie oprócz ampfutbolu na najwyższym poziomie nie zabraknie również gwiazd i wielu atrakcji. Wstęp bezpłatny!

Robert Lewandowski, Kamil Grosicki, Łukasz Fabiański i inne gwiazdy zasiądą na trybunach OSiR Bemowo podczas weekendowych zmagań w Amp Futbol Cup. Obecność reprezentantów Polski w klasycznej odmianie piłki nożnej dodaje splendoru i tak już renomowanym zawodom.

- Nie raz wymienialiśmy już serdeczności z piłkarzami jedenastoosobowej kadry, kibicujemy im, nierzadko na trybunach. To świetna sprawa, że teraz role się odwrócą i to oni będą nas wspierać podczas meczów – cieszy się Marek Dragosz, selekcjoner ampfutbolowej reprezentacji Polski.

- Fajnie, że wspierają nas zawodnicy z kadry Jerzego Brzęczka. Wspólnie z kibicami będą na pewno naszym ósmym zawodnikiem, więc już nie mogę się doczekać tego turnieju! – wtórował trenerowi Mateusz Ślusarczyk, obrońca ampfutbolowej kadry.

Po raz pierwszy w telewizji

Również Przemysław Świercz docenia działania Lewandowskiego, Grosickiego i Fabiańskiego.

- Obecność tak wielkich piłkarzy to wspaniała informacja. To nasi ambasadorzy, więc chcemy im pokazać, że dokonali właściwego wyboru promując naszą dyscyplinę – tłumaczy kapitan reprezentacji Polski Amp Futbol.

Podkreśla również jeszcze jedno historyczne wydarzenie. Spotkanie z Francją będzie pierwszym meczem ampfutbolu w historii transmitowanym w polskiej telewizji. Stracie biało-czerwonych z trójkolorowymi pokaże TVP Sport.

- Obecność ludzi na widowni, ale też przed telewizorami i komputerami zawsze dodaje nam sił. Czujemy, że jesteśmy jedną drużyną i razem walczymy o zwycięstwo – wyjaśnia Świercz.

Presja jest przywilejem

Dla Polaków turniej z udziałem reprezentacji Włoch, Francji, Azerbejdżanu, Rosji i Gruzji jest kolejnym etapem przygotowań do mistrzostw Europy, które we wrześniu 2020 roku odbędą się w Krakowie.

- Rok to dużo i mało. Powoli już czujemy, że zbliżamy się w przygotowaniach do ostatniej prostej. Ktoś mądry powiedział kiedyś, że „presja jest przywilejem”. Jest w tym trochę racji, bo lubimy ją czuć. Pozwala nam jeszcze lepiej skoncentrować się na celu i motywuje – wyjaśnia Świercz, kapitan zespołu, który może mieć nadzieję na zwycięstwo w turnieju.

W ośmiu poprzednich edycjach Amp Futbol Cup Polacy zawsze stali na podium, ale nigdy nie wygrali tej imprezy.

Amp Futbol 2019 rozpocznie się w sobotę 7 września o godzinie 10:00. Polska pierwszy mecz rozegra o 12:15 z Francją. Piłkarze reprezentacji Polski oraz pozostałych uczestników liczą na wsparcie i doping kibiców, a na fanów czekać będą dodatkowe atrakcje.


Kibicuj reprezentacji Polski Amp Futbol:


Harmonogram Amp Futbol Cup 2019

Sobota, 7 września

 • 9:00 – trening Akademii Amp Futbol
 • 10:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
 • 10:30 – Włochy – Azerbejdżan
 • 12:15 – Polska – Francja
 • 14:30 – Rosja – Włochy
 • 16:00 – Polska – Gruzja
 • 18:00 – Azerbejdżan – Rosja
 • 19:30 – Gruzja – Francja

Niedziela, 8 września

 • 10:00 – półfinał 1
 • 11:30 – półfinał 2
 • 13:00 – mecz o 5. miejsce
 • 14:30 – mecz o 3. miejsce
 • 16:00 – mecz gwiazd
 • 17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów

OSiR Bemowo, Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 11. Wstęp bezpłatny!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas