Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pracodawca zmienia co miesiąc normę godzin pracy. Czy może tak robić?

29.10.2019
Autor: T.

Pracuję w ochronie, jestem zatrudniony na umowę o pracę, mam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Pracodawca zmienia co miesiąc normę godzin pracy, przykładowo powiedział, że miesiącu lipcu moja norma pracy wynosiła 183 godziny! Najniższą normę miałem 156 godzin! I tak jest cały czas! I moje wynagrodzenie jest ciągle płynne! Abym miał przyzwoite wynagrodzenie, muszę przepracować ponad 190 godzin w miesiącu. Dodatkowego zatrudnienia nie mam. Czy pracodawca może tak postępować? Nie mogę iść do inspekcji pracy, bo stracę pracę i nie będę miał z czego żyć.

Szanowny Panie,

wymiar godzin, które należy przepracować w ramach pełnego etatu jest zmienny, w zależności ile dni roboczych wypada w danym miesiącu kalendarzowym. Minimalne wynagrodzenie jakie powinien Pan otrzymać w 2019 roku za każdy miesiąc to kwota 2250 złotych brutto.

W celu uzyskania pełniejszych informacji, można skorzystać z konsultacji telefonicznej z prawnikiem kontaktując się z jednym z Centrów Integracji, których siedziby są w: Gdyni (tel: 505 606 776), Warszawie (tel.: 505 602 517) i Zielonej Górze (tel.: 570 066 206).

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

 

Prawy panel

Biuletyn

Wspierają nas