Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Poczta Polska kontynuuje zatrudnianie osób z orzeczeniem

29.08.2019
Autor: informacja prasowa, fot. pixabay.com
kobieta pracuje przy laptopie
Dodatkowe 360 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności chce zatrudnić Poczta Polska do końca przyszłego roku. To element realizowanego programu „Praca – Integracja”, w którym spółka uczestniczy od 2017 roku.
 
Obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ok. 1730 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności,  co stanowi ok. 2,2% wszystkich zatrudnionych. Na początku sierpnia spółka złożyła do PFRON zapotrzebowanie dotyczące dalszego wzrostu zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Poczta Polska chce zatrudnić nowych pracowników ds. obsługi klienta, ds. spraw ekspedycyjno-rozdzielczych, ds. opracowywania przesyłek, ds. opracowywania ładunków, kierowców (samochody do 3,5 tony) oraz listonoszy.
 
- Ostatnie półtora roku, od kiedy Poczta Polska uczestniczy w realizacji projektu „Praca -Integracja”, dostarczyło nam wielu doświadczeń i pokazało, że na rynku pracy są osoby z niepełnosprawnościami, które chcą pracować u stabilnego pracodawcy, wśród ludzi, którzy traktują ich tak samo jak innych pracowników. Informacje jakie od nich otrzymujemy pokazują, że spełniamy te kryteria i oferujemy dobre miejsca pracy. Składając do PFRON ofertę zatrudnienia 360 osób w roku 2020, precyzyjnie określiliśmy ile osób z orzeczoną niepełnosprawnością chcemy zatrudnić - nie tylko na danym stanowisku, ale także w poszczególnych województwach – mówi Joanna Nagodzka, dyrektor regionalna Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej, nadzorująca realizację projektu.
 
Spółka współpracuje z Fundacją Aktywizacja, partnerem wybranym przez PFRON do realizacji projektu „Praca - Integracja”. W jego ramach do końca br. w Poczcie Polskiej ma znaleźć zatrudnienie (m.in. w placówkach pocztowych i w sortowniach) 
łącznie 400 osób z orzeczoną niepełnosprawnością. W wyniku rekrutacji prowadzonych przez fundację zatrudniono już 347 pracowników.
 
W lipcu 2018 roku Poczta Polska przyjęła „Politykę zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością”, która opiera się na kilku założeniach. Chodzi m.in. o to, by w procesie rekrutacji, oprócz wymiaru ekonomicznego, brać pod uwagę czynniki społeczne i środowiskowe. Spółka zakłada, że pozyskując nowych i kompetentnych pracowników spośród osób z niepełnosprawnościami stworzy zintegrowany zespół pracowniczy. Oprócz tego firma liczy, że podejmowane przez nią działania zmniejszą koszty obowiązkowych składek na Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych.

Komentarz

  • W jakim celu ON?
    likier
    29.08.2019, 20:06
    Najniższa krajowa,listonosz,może jeszcze o kulach?Pracowałem w tym jako osoba niepełnosprawna.Padłem po 3-ech dniach.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Wspierają nas