Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Poczta Polska kontynuuje zatrudnianie osób z orzeczeniem

29.08.2019
Autor: informacja prasowa, fot. pixabay.com
kobieta pracuje przy laptopie
Dodatkowe 360 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności chce zatrudnić Poczta Polska do końca przyszłego roku. To element realizowanego programu „Praca – Integracja”, w którym spółka uczestniczy od 2017 roku.
 
Obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ok. 1730 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności,  co stanowi ok. 2,2% wszystkich zatrudnionych. Na początku sierpnia spółka złożyła do PFRON zapotrzebowanie dotyczące dalszego wzrostu zatrudnienia osób z niepełnosprawnością. Poczta Polska chce zatrudnić nowych pracowników ds. obsługi klienta, ds. spraw ekspedycyjno-rozdzielczych, ds. opracowywania przesyłek, ds. opracowywania ładunków, kierowców (samochody do 3,5 tony) oraz listonoszy.
 
- Ostatnie półtora roku, od kiedy Poczta Polska uczestniczy w realizacji projektu „Praca -Integracja”, dostarczyło nam wielu doświadczeń i pokazało, że na rynku pracy są osoby z niepełnosprawnościami, które chcą pracować u stabilnego pracodawcy, wśród ludzi, którzy traktują ich tak samo jak innych pracowników. Informacje jakie od nich otrzymujemy pokazują, że spełniamy te kryteria i oferujemy dobre miejsca pracy. Składając do PFRON ofertę zatrudnienia 360 osób w roku 2020, precyzyjnie określiliśmy ile osób z orzeczoną niepełnosprawnością chcemy zatrudnić - nie tylko na danym stanowisku, ale także w poszczególnych województwach – mówi Joanna Nagodzka, dyrektor regionalna Pionu Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej, nadzorująca realizację projektu.
 
Spółka współpracuje z Fundacją Aktywizacja, partnerem wybranym przez PFRON do realizacji projektu „Praca - Integracja”. W jego ramach do końca br. w Poczcie Polskiej ma znaleźć zatrudnienie (m.in. w placówkach pocztowych i w sortowniach) 
łącznie 400 osób z orzeczoną niepełnosprawnością. W wyniku rekrutacji prowadzonych przez fundację zatrudniono już 347 pracowników.
 
W lipcu 2018 roku Poczta Polska przyjęła „Politykę zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością”, która opiera się na kilku założeniach. Chodzi m.in. o to, by w procesie rekrutacji, oprócz wymiaru ekonomicznego, brać pod uwagę czynniki społeczne i środowiskowe. Spółka zakłada, że pozyskując nowych i kompetentnych pracowników spośród osób z niepełnosprawnościami stworzy zintegrowany zespół pracowniczy. Oprócz tego firma liczy, że podejmowane przez nią działania zmniejszą koszty obowiązkowych składek na Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • wielki kit z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych
  osoba niepełnosprawna
  07.09.2019, 23:43
  Poczta Polska owszem zatrudni osoby niepełnosprawne ale głównie na listonoszy pieszych czy rowerowych. A na doradce klienta nie ma szans. Byłam na rozmowie jakieś 3 miesiące temu Praca na pół etatu a na rozmowie mówią ci że będziesz pracować 10 h dziennie.
  odpowiedz na komentarz
 • https://i2.wp.com/tytus.edu.pl/wp-content/uploads/2018/05/korzystaj-z-mozliwosci-ksztalcenia.jpg?ssl=1
  myszka
  02.09.2019, 09:30
  … prawie te same warunki, wielkie obietnice o "korzystaniu z szansy i perspektywach", a praca niewolnicza za płace minimalna lub miskę zupy. Tak mi się ta "aktywizacja" skojarzyła z tym zdjęciem z podręcznika do historii dawnego :)
  odpowiedz na komentarz
 • Fundusz Pracy
  Anna
  31.08.2019, 13:52
  Dlaczego firmy prywatne i nie będące ZAS, lub ZPCH są wyłączone ze zwolnienia na Fundusz Pracy za niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem./
  odpowiedz na komentarz
 • Bzdura.
  Ala
  30.08.2019, 02:53
  Najlepiej byłoby mieć orzeczenie i być zdrowym wtedy Poczta Polska zatrudni takiego pracownika a tak to mają problem z dostosowaniem stanowiska pracy do schorzenia.
  odpowiedz na komentarz
 • k
  k
  29.08.2019, 22:03
  Najważniejsze orzeczenie i jakie są tam literki. Nie jest to prawda że każdego przyjmą z orzeczeniem.
  odpowiedz na komentarz
 • W jakim celu ON?
  likier
  29.08.2019, 20:06
  Najniższa krajowa,listonosz,może jeszcze o kulach?Pracowałem w tym jako osoba niepełnosprawna.Padłem po 3-ech dniach.
  odpowiedz na komentarz
 • Dlaczego chcą zatrudniać ON?
  piko88
  29.08.2019, 17:28
  Chcą zatrudniać ON bo zdrowe osoby nie wytrzymują tego kieratu, nikt o zdrowych zmysłach za te pieniądze nie pracuje na POCZCIE.
  odpowiedz na komentarz
 • Ludzie z orzeczeniem
  Dynia
  29.08.2019, 12:17
  Poproszę o informację ile z tych zatrudnionych osób porusza się na wózkach. Pracodawcy chcą zatrudniać ludzi z orzeczeniem, ale nie niepełnosprawnych - taka prawda.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas