Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bezpłatne szkolenie żeglarskie dla osób z orzeczeniem

27.08.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
takielunek i liny potrzebne przy żeglowaniu

Już na początku września startują sześciodniowe regaty Disabled Sailing – Polish Cup 2019 wraz ze szkoleniem żeglarskim dla osób z niepełnosprawnościami.To będzie rewelacyjna okazja do podwyższenia umiejętności żeglarskich wszystkich uczestników zawodów. Wydarzenie jest skierowane do osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności (niezależnie od stopnia) będących na różnym poziomie posiadanych umiejętności żeglarskich (debiutanci, amatorzy, turyści, zawodnicy). Udział bezpłatny.

Zawody prowadzone będą na łodziach specjalnie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością (klasa Hansa 303), na których można żeglować zarówno w jedną, jak i w dwie osoby. To doskonała okazja dla osób, które jeszcze nigdy nie miały możliwości żeglowania tą klasą łodzi - zapewniamy instruktaż i pomoc w obsłudze i przygotowaniu jachtu. 

Wydarzenie będzie koordynowane przez trenera Kadry Narodowej Żeglarzy Niepełnosprawnych - Grzegorza Prokopowicza, który wraz ze swoimi zawodnikami zdobył mistrzostwo świata i Europy właśnie w tej klasie łodzi. W Mrągowie będą gościć również tegoroczni żeglarscy mistrzowie, tak więc to jedyna okazja, aby pod okiem najlepszych szlifować swoje umiejętności żeglarskie.

 • Termin imprezy: 8-13 września 2019 r.
 • Miejsce: Gościniec Molo, ul. Jeziorna 1B, 11-700 Mrągowo
 • Organizator: Polski Związek Żeglarski
 • Wsparcie finansowe: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, sprzęt żeglarski, wolontariusze, medale/puchary dla zwycięzców, opieka instruktorów. 

Czasu coraz mniej!

Zgłoś się przesyłając formularz zgłoszenia i skan orzeczenia na adres: g.prokopowicz@pya.org.pl. Liczba miejsc ograniczona.
 
Zgłoszenia na wydarzenie.

Więcej o wydarzeniu.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • polski Janusz...
  JanuszL
  27.08.2019, 20:14
  ...skorzystałbym, tylko nie stać mnie na bilet z tej renty. Wolałbym pracę od topienia, ale jak dajecie, to... Morawiecki, daj stówkę na PKP!
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Czy kiedykolwiek z powodu niepełnosprawności nie wpuszczono gdzieś Ciebie lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas