Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Ponad 1,2 mln zł na doposażenie zakładów radioterapii dla Małopolski i Podkarpacia

27.08.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
banknot dwustuzłotowy

Ponad 1,2 mln zł dofinansowania otrzymały z resortu zdrowia szpitale w Krakowie i Tarnowie (Małopolskie) oraz w Rzeszowie (Podkarpackie) na doposażenie zakładów radioterapii. Umowy w tej sprawie zostały podpisane w poniedziałek, 26 sierpnia, w urzędzie wojewódzkim w Krakowie.

Sygnatariuszami dokumentów są dyrektorzy szpitali i wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

- Dążymy do tego, aby pacjenci w naszym kraju mieli taki sam dostęp do świadczeń związanych z leczeniem, szczególnie jeśli chodzi o leczenie z napromieniowaniem, jak pacjenci w innych krajach Unii Europejskiej, świata – powiedziała wiceminister zdrowia.

Zaznaczyła też, że „wspieranie leczenia onkologicznego to ogromny obowiązek i odpowiedzialność. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby sprostać oczekiwaniom pacjentów w kwestii najwyższej jakości opieki w leczeniu nowotworów”.

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu otrzymał dofinansowanie w kwocie 425 tys. zł, Wojewódzki Szpital św. Łukasza SPZOZ w Tarnowie – 378 tys. zł, a Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie – 425 tys. zł.

Zastępca dyrektora ds. infrastruktury i inwestycji szpitala w Prokocimiu Jan Zasowski powiedział dziennikarzom, że nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze precyzyjniej niszczyć komórki nowotworowe, a równocześnie będzie powodował mniej skutków ubocznych dla pacjenta.

Nowy sprzęt szpitale kupią jeszcze w tym roku. Trafi do stacji planowania leczenia i wspomoże systemy informatyczne w planowaniu radioterapii.

Placówki otrzymały dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych „Doposażanie zakładów radioterapii”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel
Partnerem działu Finanse i Ubezpieczenia jest

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas