Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Avalon EXTREME Racing League - motorsport dla każdego

22.08.2019
Autor: inf. prasowa
AE Racing League samochód jedzie po torze

W sobotę, 24 sierpnia, w położonej w województwie lubelskim miejscowości Ułęż, w ramach KTD Scriptum Race Day, odbędą się kolejne starty zawodników zrzeszonych w ramach Avalon EXTREME Racing League. Będzie to ich ostatni wyścig przed finałem sezonu 2019.

Avalon EXTREME Racing League to pierwsza liga w Polsce, która skupia kierowców z niepełnosprawnościami. Ideą, która stoi za jej powstaniem, jest chęć promocji tej dyscypliny oraz pomoc uczestnikom w rozwijaniu pasji motoryzacyjnej. Ligę wspiera i reprezentuje Sebastian Luty, utytułowany i odnoszący na tym polu ogromne sukcesy kierowca, będący prawdopodobnie jedynym na świecie sparaliżowanym w 95 proc. rajdowcem prowadzącym 390-konnego Mitsubishi Lancera za pomocą dwóch joysticków.

- Avalon EXTREME Racing League powstała, aby udowadniać, że niepełnosprawność nie musi oznaczać końca realizacji swoich marzeń i pasji. Chcemy zachęcić jak największą liczbę osób do zapisania się do ligi, aby sami, na własnej skórze mogli poczuć tę motywującą dawkę adrenaliny, która towarzyszy każdemu wyścigowi – mówi Sebastian Luty, kierowca rajdowy i ambasador Avalon EXTREME.

Dla każdego

Dołączyć do ligi może każdy niepełnosprawny miłośnik motosportu. Przynależność jest bezpłatna, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej. Członkowie Avalon EXTREME Racing League otrzymują dofinansowanie do startów w wyznaczonych zawodach - w zależności od stopnia niepełnosprawności jest to kwota od 250 do 300 zł.

Projekt Avalon EXTREME realizowany jest przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Jego ambasadorzy, Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski, regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon EXTREME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnościami. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców - żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji na stronie internetowej.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas