Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bezpieczny i wydajny skuter. Możesz zdobyć na niego dofinansowanie z PFRON

20.08.2019
Autor: artykuł sponsorowany
Biały, lekki skuter inwalidzki

W tym roku po raz pierwszy PFRON dofinansowuje zakup skutera z napędem elektrycznym. W ramach programu Aktywny Samorząd można otrzymać nawet 5000 zł! Dlatego warto przyjrzeć się zaletom skuterów, na przykład modelu Techlife U5.

Choć skutery są świetnym rozwiązaniem ułatwiającym bezpieczne przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnością i seniorom, to wiele osób uważa, że są niewygodne – ze względu na ich wielkość i trudności, jakie sprawiają w transporcie. Dlatego konstruktorzy modelu Techlife U5 zadbali o to, by ich skuter mieścił się choćby w bagażniku samochodu.

Złożony skuter inwalidzki o wielkości walizki leży w bagażniku samochodowym. Zajmuje niecałą jego połowę

Jak walizka na kółkach

Techlife U5 został wyposażony w mechanizm umożliwiający złożenie go do małych gabarytów (42x49x72 cm), dzięki czemu można go zabrać ze sobą w podróż, jak zwykłą torbę na kółkach. Warto podkreślić, że model Techlife U5 posiada tego typu rozwiązanie jako jeden z nielicznych pojazdów tego typu dostępnych na polskim rynku.

Skuter złożony do rozmiarów walizeczki na kółkach

Silny silnik i wydajny akumulator

Skuter firmy Techlife to nie tylko kompaktowe i łatwe w transporcie urządzenie. Jest on nowoczesny i wydajny. Dzięki mocnemu, bezszczotkowemu silnikowi elektrycznemu o mocy 350 W, może osiągać prędkość nawet do 15 km/h podczas pokonywania podjazdów o nachyleniu 15 stopni. Wysoki komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy zapewniają duże koła – 8-calowe z przodu i 10-calowe z tyłu.

Widok z tyłu na biały niewielki skuter inwalidzki

Warto też wspomnieć o pojemnym litowo-jonowym akumulatorze z ogniwami Panasonic o pojemności 8,7 Ah. To właśnie dzięki niemu Techlife U5 bez większego problemu przejedzie do 25 km na jednym, pełnym naładowaniu. Konstrukcja silnika i akumulatora gwarantują również bezpieczną, komfortową i bezawaryjną jazdę przez wiele lat.

Skuter elektryczny Techlife U5 posiada wbudowane zabezpieczenie antykradzieżowe. By czuć się bezpiecznie zostawiając go na wiele godzin choćby przed domem, wystarczy na pilocie przycisnąć przycisk kłódki – w skuterze zostanie wówczas odcięty zapłon, co uniemożliwi dalszą jazdę.

Dwa piloty wielkości breloczków do kluczy

Zdobądź dofinansowanie!

Jeśli czujesz, że skuter Techlife U5 to rozwiązanie dla Ciebie, możesz skorzystać z dofinansowania ze środków PFRON w ramach programu Aktywny Samorząd. Wnioski o dofinansowanie – w wysokości nawet 5000 zł przy cenie skutera 9900 zł – można składać za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Tam też można znaleźć informacje na temat obostrzeń dotyczących dofinansowania i potrzebnych dokumentów. Trzeba się jednak spieszyć – termin składania wniosków upływa 30 sierpnia 2019!

Komentarz

  • W Ostrołęce od maja MOPS/PCPR nie ma pieniędzy na ŚRODKI POMOCNICZE.
    ewa
    05.09.2019, 14:13
    Jak to możliwe skoro PFRON chwalił się ,że do centrali co roku zwracane jest 500 mln. zł. ? Poruszała ten temat pani dr Ogórek w TVP Info.

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas