Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Bezpieczny i wydajny skuter. Możesz zdobyć na niego dofinansowanie z PFRON

20.08.2019
Autor: artykuł sponsorowany
Biały, lekki skuter inwalidzki

W tym roku po raz pierwszy PFRON dofinansowuje zakup skutera z napędem elektrycznym. W ramach programu Aktywny Samorząd można otrzymać nawet 5000 zł! Dlatego warto przyjrzeć się zaletom skuterów, na przykład modelu Techlife U5.

Choć skutery są świetnym rozwiązaniem ułatwiającym bezpieczne przemieszczanie się osobom z niepełnosprawnością i seniorom, to wiele osób uważa, że są niewygodne – ze względu na ich wielkość i trudności, jakie sprawiają w transporcie. Dlatego konstruktorzy modelu Techlife U5 zadbali o to, by ich skuter mieścił się choćby w bagażniku samochodu.

Złożony skuter inwalidzki o wielkości walizki leży w bagażniku samochodowym. Zajmuje niecałą jego połowę

Jak walizka na kółkach

Techlife U5 został wyposażony w mechanizm umożliwiający złożenie go do małych gabarytów (42x49x72 cm), dzięki czemu można go zabrać ze sobą w podróż, jak zwykłą torbę na kółkach. Warto podkreślić, że model Techlife U5 posiada tego typu rozwiązanie jako jeden z nielicznych pojazdów tego typu dostępnych na polskim rynku.

Skuter złożony do rozmiarów walizeczki na kółkach

Silny silnik i wydajny akumulator

Skuter firmy Techlife to nie tylko kompaktowe i łatwe w transporcie urządzenie. Jest on nowoczesny i wydajny. Dzięki mocnemu, bezszczotkowemu silnikowi elektrycznemu o mocy 350 W, może osiągać prędkość nawet do 15 km/h podczas pokonywania podjazdów o nachyleniu 15 stopni. Wysoki komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy zapewniają duże koła – 8-calowe z przodu i 10-calowe z tyłu.

Widok z tyłu na biały niewielki skuter inwalidzki

Warto też wspomnieć o pojemnym litowo-jonowym akumulatorze z ogniwami Panasonic o pojemności 8,7 Ah. To właśnie dzięki niemu Techlife U5 bez większego problemu przejedzie do 25 km na jednym, pełnym naładowaniu. Konstrukcja silnika i akumulatora gwarantują również bezpieczną, komfortową i bezawaryjną jazdę przez wiele lat.

Skuter elektryczny Techlife U5 posiada wbudowane zabezpieczenie antykradzieżowe. By czuć się bezpiecznie zostawiając go na wiele godzin choćby przed domem, wystarczy na pilocie przycisnąć przycisk kłódki – w skuterze zostanie wówczas odcięty zapłon, co uniemożliwi dalszą jazdę.

Dwa piloty wielkości breloczków do kluczy

Zdobądź dofinansowanie!

Jeśli czujesz, że skuter Techlife U5 to rozwiązanie dla Ciebie, możesz skorzystać z dofinansowania ze środków PFRON w ramach programu Aktywny Samorząd. Wnioski o dofinansowanie – w wysokości nawet 5000 zł przy cenie skutera 9900 zł – można składać za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON. Tam też można znaleźć informacje na temat obostrzeń dotyczących dofinansowania i potrzebnych dokumentów. Trzeba się jednak spieszyć – termin składania wniosków upływa 30 sierpnia 2019!

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • brak rozsadku i ...
  bk
  19.09.2019, 19:46
  wiadomosc pojawila sie 19 wrzesnia 019-skandal
  odpowiedz na komentarz
 • W Ostrołęce od maja MOPS/PCPR nie ma pieniędzy na ŚRODKI POMOCNICZE.
  ewa
  05.09.2019, 14:13
  Jak to możliwe skoro PFRON chwalił się ,że do centrali co roku zwracane jest 500 mln. zł. ? Poruszała ten temat pani dr Ogórek w TVP Info.
  odpowiedz na komentarz
 • SKUTER ?
  Tadeusz
  26.08.2019, 10:06
  Witam,to jest nie przemyślana decyzja z ty SKUTEREM który ma być niezbędny dla osoby niepełnosprawnej.
  odpowiedz na komentarz
 • kto promuje taki bubel ?
  staryzboj
  23.08.2019, 22:02
  ten skuter jest dobry dla posiadaczy samochodu i kosztuje w granicach u Was 7-10 tysiecy , a podobne można kupić za 1000-2000 zł, tymczasem w cenie 7-10 tysięcy zł można kupić 4 lub 3 kołowy pojazd z napędem elektrycznym z zamkniętą dwuosobową kabiną i miejscem na bagaż lub zakupy, z zasięgiem 50-100 km ( zależnie od akumulatora ) i prędkością 40-45 km/h , ze wzgledu na szerokość w UE dopuszczone są do ruchu na ścieżkach rowerowych
  odpowiedz na komentarz
 • I śmieszno i straszno
  Dynia
  23.08.2019, 21:46
  Śmieszą mnie takie skutery, które można schować do bagażnika, bo wyobrażam sobie zaraz, że osoba niechodząca zsiada ze skutera tyłkiem na asfalt pakuje do bagażnika, następnie czołga się do drzwi samochodu. Taki czarny humor. Mój skuter mimo, że się mieści, jeszcze nigdy nie jechał samochodem. Za to często korzystam z komuniakcji miejskiej, bo mój skuter jest bardzo kompaktowy. Taka opcja, przy głodowej rencie, jest bardziej opłacalna niż samochód.
  odpowiedz na komentarz
 • Dyskryminacja
  Bilbo
  20.08.2019, 15:01
  Nie dofinansowują osobom nie pracującm i emerytom. Dyskryminacja!
  odpowiedz na komentarz
 • Znów dla bogatych.
  niepełnosprawny.
  20.08.2019, 13:34
  Dlaczego nie ma dofinansowania do zakupu rowerów z napędem elektrycznym czy spalinowym,które są niezbędne dla wielu niepełnosprawnych schorowanych osób w przemieszczaniu się,chociażby zrobieniu zakupów czy dostaniu się do lekarza. W przeszłości takie dofinansowanie było.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? (kolejność alfabetyczna)

Biuletyn

Wspierają nas