Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Karta parkingowa dla osoby z umiarkowanym stopniem

22.08.2019
Autor: Z.

Posiadam wydane orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności kod S-7, jestem emerytem - 74 lata. W polu dotyczącym wskazań pkt 9 jest zapis „nie dotyczy”. Pytanie jest następujące, czy mogę starać się o wydanie karty parkingowej.

Szanowny Panie,

Osoby niepełnosprawne w stopniu umiarkowanym od dnia 1 lipca 2014 r.  mogą uzyskać kartę parkingową na podstawie wydanego od dnia 1 lipca 2014 r. orzeczenia o stopniu niepełnosprawności albo orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień, zawierającego wskazanie w zakresie karty parkingowej.

Wskazanie do karty parkingowej w orzeczeniu o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności jest uzależnione od symbolu przyczyny niepełnosprawności i tego, że osoba niepełnosprawna ma znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się. Przy stopniu umiarkowanym wskazanie do karty parkingowej mogą uzyskać wyłącznie osoby mające zarówno znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, jak i przyczynę niepełnosprawności oznaczoną symbolem 04-O (choroby narządu wzroku), 05-R (upośledzenie narządu ruchu) lub 10-N (choroba neurologiczna).

Na podstawie orzeczenia, które Pan posiada nie może Pan otrzymać karty parkingowej.

 

Z poważaniem,

Ewa Szymczuk, doradca socjalny w Centrum Integracja w Warszawie

 

 

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas