Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kraków Business Run pomoże 22 osobom z niepełnosprawnością

05.08.2019
Autor: PAP, fot. inf. prasowa organizatora
z mety wystartowała sztafeta biegaczy po bokach kibice z balonami

22 osoby z niepełnosprawnością ruchową otrzymają pomoc dzięki środkom zebranym w ramach charytatywnego biegu biznesowego Kraków Business Run, który odbędzie się na początku września. Pieniądze pochodzą z opłat startowych oraz zbiórki „Pomagam Bardziej”.

Do charytatywnego biegu w formie sztafety zgłosiło się w tym roku 7,5 tys. osób, zorganizowanych w pięcioosobowe zespoły zrzeszające pracowników krakowskich firm i instytucji. Z opłat startowych wpłaconych przez biegaczy zebrano blisko 494 tys. zł.

Aż do rozpoczęcia biegu będzie trwała zbiórka „Pomagam Bardziej”, która do tej pory przyniosła prawie 6,5 tys. zł.

- Wszystkie zebrane w ten sposób pieniądze trafią do osób po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową i pomogą nam dołączyć do grona beneficjentów kolejnych potrzebujących – wyjaśniła Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run.

Jak zaznaczyła przedstawicielka fundacji, dzięki pozyskanym do tej pory wpłatom pomoc dotrze do 22 osób, a nie trzech, jak pierwotnie przewidywano.

- Do naszej fundacji zgłaszają się osoby będące niekiedy w bardzo ciężkiej sytuacji zdrowotnej i finansowej. Zależy nam bardzo, by dzięki akcji „Pomagam Bardziej” móc pomóc jak największej ich liczbie – dodała.

W całej Polsce

Kraków Business Run jest częścią ogólnopolskiej imprezy – Poland Business Run, która odbędzie się w tym roku jednocześnie w ośmiu miastach. Ponieważ pomysł narodził się w Krakowie, to właśnie w tym mieście – tłumaczą organizatorzy – bieg co roku cieszy się szczególną popularnością. Oprócz Krakowa odbędzie się także w Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Lublinie, Rzeszowie oraz Szczyrku.

Charytatywny bieg biznesowy ma formę sztafety. W skład każdej ze sztafet wchodzi pięć osób, z których każda ma do przebiegnięcia 3,8 km. Udział w zawodach biorą przede wszystkim zgłoszone przez firmy drużyny składające się z ich pracowników, ale są także reprezentanci instytucji kultury, samorządów i uczelni. W Krakowie biegacze wystartują 8 września z Rynku Głównego. Pobiegną trasą wzdłuż Plant, otoczą Wawel i wrócą na Rynek.

Firmy rywalizują nie tylko pod względem czasu, w którym ich drużyny ukończą sztafetę, lecz także pod względem kwot wpłacanych do fundacji. Pieniądze pochodzą z opłat startowych uczestników, dobrowolnych wpłat dokonywanych w towarzyszącej biegom akcji „Pomagam Bardziej”, a także z bezpośredniego wsparcia finansowego od sponsorów biegów.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy ma dla Ciebie znaczenie, w jaki sposób nazywane są osoby z niepełnosprawnością (np. kaleka, inwalida, niepełnosprawny, osoba z niepełnosprawnością, itd)?

Biuletyn

Wspierają nas