Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dofinansowanie do wczasów dla pracownika

09.08.2019
Autor: M.

Witam. Mąż pracuje w zakładzie pracy chronionej, który zatrudnia powyżej 20 osób. Czy należy się mężowi dofinansowanie do wczasów? Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Szanowna Pani,

sam fakt pracy w zakładzie pracy chronionej nie zmienia okoliczności związanych z możliwością uzyskania dofinansowania do wczasów tzw. „pod gruszą” (świadczenie urlopowe). Tak więc warto zapoznać się z Regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych o ile u pracodawcy Męża istnieje, a który powinien szczegółowo regulować zasady przyznawania u danego pracodawcy dofinansowania do wypoczynku (świadczenia urlopowego).

Warto zwrócić uwagę na dwa przepisy ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych: art. 3 ust 3.Pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku mniej niż 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty mogą tworzyć Fundusz do wysokości i na zasadach określonych w art. 5 lub mogą wypłacać świadczenie urlopowe, o którym mowa w ust. 4–6.

Art. 3 ust 3a. Pracodawcy, o których mowa w ust. 3, nieobjęci układem zbiorowym pracy oraz niezobowiązani do wydania regulaminu wynagradzania, informacje w sprawie nietworzenia Funduszu i niewypłacania świadczenia urlopowego przekazują pracownikom w pierwszym miesiącu danego roku kalendarzowego, w sposób przyjęty u danego pracodawcy.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

 

 

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas