Udany start strzelców „START-u” z Zielonej Góry

03.07.2019
Autor: inf. prasowa
zawodnicy w koszulkach z napisem na plecach start zielona góra podczas zawodów strzelają na strzelnicy

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach 27-30 czerwca 2019 r. wzięło udział 65 uczestników, w tym kadra narodowa w liczbie 11 zawodników, z medalistami mistrzostw świata i Europy włącznie.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze reprezentowało 7 podopiecznych trenera Marka Maruchy, którzy zdobyli łącznie 6 medali (4 złote, 1 srebrny, 1 brązowy).

Cztery tytuły mistrza Polski zdobył paraolimpijczyk Szymon Sowiński (ZSR „START” Zielona Góra), który w konkurencjach: pistolet sportowy – wynikiem 559 pkt., finał 32 pkt. (nowy rekord Polski), pistolet standard – wynikiem 345 pkt., pistolet dowolny – wynikiem 533 pkt., finał 219,0 pkt. zdobył trzy złote medale, a w pistolecie pneumatycznym – wynikiem 552 pkt., finał 207,9 pkt. – brązowy medal.

W konkurencji zespołowej pistoletu pneumatycznego (Szymon Sowiński, Sebastian Cielecki, Włodzimierz Jurkowski) zdobyli złoty medal – wynikiem 1580 pkt., a w konkurencji zespołowej P5 – srebrny medal – wynikiem 927 pkt.

Pozostałe wyniki indywidualne strzelców ZSR „START” Zielona Góra:

• Marlena Przezdzięk – 4 miejsce w konkurencji P2 – pistolet pneumatyczny (493 pkt., finał 164,2 pkt.),
  • Katarzyna Lewandowska – 5 miejsce w konkurencji P2 – pistolet pneumatyczny (450 pkt., finał 140,7 pkt.),
  • Ewa Zimnicka – 4 miejsce w konkurencji R2 – karabin pneumatyczny stojąc – (513,2 pkt., finał 170,8 pkt.),
  • Sebastian Cielecki – 5 miejsce w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn – 518 pkt., finał 158,9 pkt., 6 miejsce pistolet standard – wynikiem 291 pkt.,
  • Włodzimierz Jurkowski – 5 miejsce pistolet standard – wynikiem 291 pkt.

W mistrzostwach brała udział także Joanna Jakuć, która w konkurencji R3 uplasowała się na dalszych miejscach.