Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czym jest iPFRON+? Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej!

03.07.2019
Autor: inf. prasowa, fot. archiwum PFRON
kobieta patrzy na smartfona, którego trzyma w dłoni tuż przed laptopem

PFRON zaprasza zainteresowane osoby na publiczną prezentację założeń projektu „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym. System iPFRON+”. Spotkanie odbędzie się 16 lipca br. o godz. 12:00 w sali konferencyjnej budynku Ilmet (Warszawa, al. Jana Pawła II 15, przy rondzie ONZ).

Projekt ten ubiega się o dofinansowanie w konkursie dla Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych Programu Polska Cyfrowa”. Celem projektu iPFRON+ jest stworzenie zintegrowanego systemu informatycznego umożliwiającego obsługę wszystkich programów i zadań będących w gestii Departamentu ds. Programów PFRON w formie e-usług.

Powodem podjęcia działań jest potrzeba zwiększenia dostępności cyfrowej pomocy oferowanej przez PFRON. Obecnie proces udzielania wsparcia prowadzony jest przy użyciu narzędzi informatycznych o różnym stopniu przydatności i zaawansowania, w tym z wykorzystaniem papierowego obiegu dokumentów.

Strategicznym wyzwaniem dla Funduszu jest budowa zintegrowanego systemu informatycznego iPFRON+ zapewniającego automatyzację procesów udzielania pomocy, zwiększenie skuteczności istniejących procedur oraz wykorzystanie rozproszonych zasobów w postaci baz danych istniejących systemów informatycznych oraz informacji zgromadzonych w rejestrach publicznych.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o przesłanie zgłoszenia do południa 10 lipca 2019 r. na adres e-mail: krolnicka-zemla@pfron.org.pl lub dlazar@pfron.org.pl

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Mam stopień znaczny oczekuje na pokonanie barier w moim życiu
    Regina Lewandowska
    04.07.2019, 23:46
    Poruszam się o kulach i jest łazienka nie przystosowana do moich potrzeb proszę o pomoc (siostra) Regina
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co sądzisz o proponowanych przez rząd zmianach w ustawie o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych?

Biuletyn

Wspierają nas