Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przegląd sztuki najnowszej dla osób niesłyszących we Wrocławiu!

25.06.2019
Autor: inf. pras.
kolorowy odcisk palca

29 czerwca o godz. 12 odbędzie się pierwsze we Wrocławiu oprowadzanie osób niesłyszących po wystawie sztuki najnowszej w ramach 17. Przeglądu Sztuki SURVIVAL w dawnym Szpitalu Kolejowym (do 1939 Szpital Żydowski). Zapraszają Przeglądu Sztuki SURVIVAL i Fundacja Katarynka.

Artyści z Polski i zagranicy, odwołując się do hasła tegorocznej edycji „Utajone” oraz historii miejsca, przygotowali projekty artystyczne powstałe na pograniczu wielu dziedzin sztuki. W swoich realizacjach sięgnęli po inspiracje zarówno z otaczającej rzeczywistości, jak i z historii, nierzadko odważnie komentując bieżące problemy i dylematy.

Od lat oprowadzania kuratorskie w ramach Przeglądu Sztuki SURVIVAL cieszą się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. W tym roku po raz pierwszy odbędą się także dla osób niesłyszących. Uczestnicy będą mogli także dowiedzieć się o historii wyjątkowego miejsca wystawy, w którym w latach 1933-38 pracował twórca Igrzysk Paraolimpijskich Ludwig Guttmann.

Po wystawie oprowadza Ewa Pluta (Muzeum Miejskie Wrocławia/Fundacja Art Transparent), tłumaczenie zapewnia Fundacja Katarynka. Na wystawę obowiązują zapisy przez maila: e.pluta@survival.art.pl.

SURVIVAL 17. Przegląd Sztuki odbędzie się w dn. 28 czerwca –2 lipca w Pod Ciśnieniem przy Al. Wiśniowej 36 we Wrocławiu.  

Więcej w wydarzeniu na Facebooku.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami powinny być jedną z grup priorytetowych do szczepień przeciwko COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas