Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Jarosław Kaczyński przekazał pieniądze na organizację wspierającą osoby z autyzmem

19.06.2019
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. sxc.hu
Źródło: fakt.pl, zachod.pl
pięćset złotych po 100 zł.

Prezes partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński przeznaczył swoją trzynastą emeryturę na zielonogórskie stowarzyszenie „Dalej razem”, które buduje w Sulechowie Lubuski Ośrodek Wsparcia Osób z Autyzmem.

Jarosławowi Kaczyńskiemu – tak jak innym emerytom – przysługiwała tzw. trzynasta emerytura. Jest to jednorazowy dodatek dla emerytów w wysokości 1100 zł brutto, a więc 888,25 zł „na rękę”.

Świadczenie zostało wypłacone wraz z majową emeryturą. Zgodnie z daną obietnicą polityk przekazał je na cele charytatywne.

- Zauważyłem na stronie internetowej, że pan prezes Jarosław Kaczyński chce swoją trzynastą emeryturę przeznaczyć na cele charytatywne – mówił na antenie Radia Zachód pan Jerzy, którego syn jest podopiecznym stowarzyszenia „Dalej Razem”. – Stwierdziłem, że może napiszę do pana prezesa i że może choć część pieniążków przeznaczy na nasze stowarzyszenie. Będąc pewnego dnia w stowarzyszeniu dowiedziałem się, że takie pieniążki faktycznie wpłynęły – dodał mężczyzna.

O działalności stowarzyszenia „Dalej razem” pisaliśmy w artykule „AAAutystę zatrudnie”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Wstyd!
  Inka
  24.06.2019, 13:42
  Rany... Wstyd!!! Takie miliony w kieszeni i oddał 800 złotych. Lepiej już nic by nie dawał. Taki jest właśnie stosunek rządzących do niepełnosprawnych... Jeszcze się pewnie śmiał jak oddawał. Albo przeklinał te chciwe hieny przez które musi oddać aż tyle kasy! Obie sytuacje do niego pasują.
  odpowiedz na komentarz
 • Ludzki Pan....
  Keraj
  19.06.2019, 20:47
  Czego się nie robi przed wyborami. Jakoś nie przypominam sobie, aby pomógł niepełnosprawnym w czasie protestu w sejmie. Gdzie był wtedy kiedy marszałek sejmu wystawił kordony uzbrojonych policjatow przeciwko manifestujacym przed Sejmem niepełnosprawnym?
  odpowiedz na komentarz
 • Patrycja Przychodzeń
  Aa
  19.06.2019, 17:15
  Jest to tak wzruszające, że aż taką kwotę przeznaczył prezes na cele charytatywne, że się prawie popłakałam. No niebywały gest, godny artykułu w tym serwisie.
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Które działanie Integracji w czasie 25 lat jej istnienia było lub jest dla Ciebie najważniejsze?

Biuletyn

Wspierają nas