Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wielkopolskie: środki z PFRON na wyrównywanie różnic w regionie

12.06.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
polskie banknoty papierowe i monety

PFRON na likwidację barier architektonicznych i transportowych w Wielkopolsce przeznaczy w tym roku blisko 5,2 mln zł. Dzięki dofinansowaniu zakupionych zostanie m.in. 40 mikrobusów i 3 autobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością.

Jak poinformował Tomasz Paczkowski z wielkopolskiego oddziału PFRON, w 2019 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na likwidację barier architektonicznych i transportowych w Wielkopolsce przeznaczy blisko 5,2 mln zł.

- Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON na łączną kwotę 3,8 mln zł zakupionych zostanie 40 mikrobusów oraz trzy autobusy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Pojazdy w ramach programu „Wyrównywania różnic między regionami III” trafią do 43 wielkopolskich placówek aktywizujących zawodowo i społecznie osoby niepełnosprawne, w tym do warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, szkół integracyjnych oraz przedszkoli – podkreślił Tomasz Paczkowski.

Dodał, że dodatkowe środki w kwocie ponad 620 tys. zł trafią do 15 urzędów, placówek edukacyjnych i środowiskowych domów samopomocy, w których zniwelowane zostaną bariery architektoniczne.

- W Lesznie powstanie także nowy warsztat terapii zajęciowej, z dofinansowaniem ze środków PFRON w kwocie 532 tys. zł. Dodatkowo siedem wielkopolskich powiatów realizować będzie zadania wspierające aktywizację zawodową osób niepełnoprawnych, dzięki czemu utworzone zostaną nowe stanowiska pracy dla osób niepełnosprawnych – wskazał Tomasz Paczkowski.

Jak tłumaczył, program „Wyrównywanie różnic między regionami III” stosuje zasadę „zwiększonej koncentracji środków w wybranych regionach i zadaniach, tak aby finansowane działania możliwie szybko przyniosły zakładane efekty”.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak w tym roku spędzisz wakacje?

Biuletyn

Wspierają nas