Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

ŚDS w Staszowie laureatem konkursu "Homo Homini"

12.01.2011
Źródło: Busko.net.pl

Środowiskowych Domów Samopomocy został laureatem konkursu na najbardziej aktywne formy wspierania osób niepełnosprawnych w województwie świętokrzyskim w 2010 roku, pn. „Homo Homini”. Organizatorem konkursu była wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka–Koruba.

Celem konkursu jest popularyzacja dobrych praktyk w zakresie działania na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych, czy też promowanie postaw, zachowań i działań podnoszących jakość życia i funkcjonowania osób niepełnosprawnych, jak również uhonorowanie osób, organizacji i instytucji wyróżniających się w działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

W konkursie uczestniczyły samorządy szczebla gminnego i powiatowego, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne działające na rzecz osób niepełnosprawnych, Środowiskowe Domy Samopomocy, Domy Pomocy Społecznej w profilu działania, których znajduje się opieka nad osobami niepełnosprawnymi oraz dla przedstawicieli mediów: dziennikarzy, zespoły lub redakcje przyczyniające się do popularyzacji wiedzy na tematy dotyczące osób niepełnosprawnych.

W kategorii Środowiskowych Domów Samopomocy laureatem został Środowiskowy Dom Społeczny w Staszowie.

Przeczytaj cały tekst

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas