Kolarstwo: cztery medale Polaków w belgijskiej Ostendzie!

20.05.2019
Autor: Adrian Lipiński, fot. pixabay.com
znak roweru na cegle

Polska reprezentacja ma za sobą kolejny start w ramach Pucharu Świata w kolarstwie. Po udanej inauguracji we włoskiej Corridonii, gdzie biało-czerwoni sięgnęli po dziewięć medali, po trzy każdego koloru – pojechali do Belgii, z której wracają z dwoma srebrami i dwoma brązami.

Dwa medale wywalczył tandem w składzie Marcin Polak, Michał Ładosz (pilot). Na pierwszym PŚ zajęli drugą lokatę w czasówce. W Belgii udało się powtórzyć wyczyn z Włoch. Tym razem lepsi okazali się Holendrzy Vincent ter Schure i Timo Fransen o 42,84s. Podium uzupełnili Adolfo Bellido Gierrero i Noel Martin Infante. Czwartą lokatę zajęli Przemysław Wegner i Artur Korc. Drugie srebro dołożyli w wyścigu ze startu wspólnego. Wegner i Korc finiszowali na siódmej lokacie.

Na najniższym stopniu podium uplasował się w kategorii H3 Rafał Szumiec. Polak w czasówce przegrał jedynie z Austriakiem Walterem Ablingerem oraz Kanadyjczykiem Charlesem Moreau. Strata do zwycięzcy wyniosła 1:04,49 min. Na 19. lokacie uplasował się Mateusz Witkowski. Wysoką piątą pozycje zajął Rafał Wilk w kategorii H4, Krystian Giera był w tej konkurencji czternasty.

Po zwycięstwie we Włoszech w jeździe na czas, tym razem Annie Harkowskiej w kategorii C5 przypadł brąz. Polka straciła 55,69s do amerykańskiej kolarki Samanthy Bosco. Na drugiej pozycji zakończyła zmagania Brytyjka Crystal Lane-Wright, która była wolniejsza o 23,17s do Bosco. W wyścigu ze startu wspólnego niestety nasza zawodniczka była czwarta.