Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Czy dodatek pielęgnacyjny z ZUS jest wliczany do dochodu?

06.08.2019
Autor: M.

Witam, chciałam zapytać czy dodatek pielęgnacyjny z ZUS jest wliczany do dochodu do zasiłku opiekuńczego specjalnego z MOPS.

Szanowna Pani,

dodatek pielęgnacyjny z ZUS nie jest dochodem opodatkowanym.

W art. 3 pkt 1c ustawy o świadczeniach rodzinnych wymienione są dochody, niepodlegające opodatkowaniu na podstawie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, a które mają wpływ na kryterium dochodowe, od którego zależy przyznanie świadczeń rodzinnych – wśród wymienionych tam dochodów nie znalazłem dodatku pielęgnacyjnego ZUS.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

 

 

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas