Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

„Może pomoże mi zaopiekować się synem?” – posłanka i mama chłopca z chorobą rzadką apeluje do prezesa Kaczyńskiego

10.05.2019
Autor: oprac. Mateusz Różański, fot. Twitter
Źródło: Twitter
Jagna Marczułajtis ze swoim synkiem w urządzeniu do rehabilitacji

- Mam propozycję dla pana Kaczyńskiego. Bo jeżeli on uważa, że niepełnosprawni ludzie mają się dobrze w Polsce, to może on po prostu nie rozumie, jak wygląda życie osób z niepełnosprawnościami? – powiedziała w zamieszczonym na Twitterze nagraniu Jagna Marczułajtis-Walczak, mama chłopca z poważną niepełnosprawnością i posłanka Platformy Obywatelskiej.

- Chciałabym go zaprosić do mnie, do mojego domu. Niech pozna mojego syna. Może pomoże mi zaopiekować się synem? Może wyręczy mnie w opiece nad synem? – mówi w krótkiej odezwie do prezesa Prawa i Sprawiedliwości mama 3-letniego Andrzeja, chłopca z pachygyrią, rzadką chorobą mózgu.

- Mój syn nie potrafi przekręcać się z jednego boku na drugi i trzeba mu w tym pomagać. Często się budzi, marudzi, potrzebuje się napić. Wypada mu smoczek i ponieważ sam nie potrafi go z powrotem włożyć do buzi, muszę zrobić to ja. Budzę się tak często jak on – mówiła nam w wywiadzie udzielonym w zeszłym roku Jagna Marczułajtis-Walczak.

Dwa protesty

Jej syn wymaga stałej opieki i rehabilitacji – karmienia, fizjoterapii, zabiegów w pionizatorze – to właśnie poznanie realiów codziennego życia rodzin takich jak jej proponuje Jarosławowi Kaczyńskiemu posłanka Platformy Obywatelskiej. Wskazała na protest fizjoterapeutów, którzy walczą o podwyżki oraz zaplanowany na 23 maja protest osób z niepełnosprawnościami.

- Chcę, żeby [Jarosław Kaczyński – przyp. red.] poznał życie dzieci z niepełnosprawnościami – powiedziała w nagraniu posłanka Platformy i kandydatka w wyborach do Parlamentu Europejskiego, stwierdzając, że przedstawiciele obecnej władzy nie mają na ten temat pojęcia.

Komentarz

  • Szanowna Pani
    Keraj
    13.05.2019, 11:18
    Proszę się nie przejmować fala nieuzasadnionej krytyki. Wiem, że jest to bardzo trudne. Ale to taka nasza narodowa specjalność. Od kilku lat tłumaczę, że rządzącym zależy nad tym abyśmy byli zawistni. Jak się kłucimy pomiędzy sobą to łatwiej się nami kieruje. I robią wszystko aby tak było. Środowisko ON i RON dotąd nic nie uzyska dopuki nie będzie mówić jednym głosem. Na tych forach wyslano wiele nieczystości na uczestników znanego wszystkim protestu w 2018r.Ale nikt nie miał jak sądzę odwagi aby nie brać tego co swoją determinacja wywalczyli!!!! 23maja to ważny dzień czyli protest RON w Warszawie - bądźcie wszyscy. Nikt za nas nie załatwi naszych problemów!

Dodaj odpowiedź na komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin
Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas