Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dzieci z hospicjów czekają na spełnienie marzeń na Dzień Dziecka

06.05.2019
Autor: PAP, fot. pixabay.com
dziecko trzyma w ręku wyciągnięty przed siebie bukiet polnych kwiatów

Gdańska Fundacja Hospicyjna apeluje o pomoc w przygotowaniu prezentów na Dzień Dziecka dla chorych i osieroconych dzieci. Fundacja zebrała z hospicjów z całej Polski marzenia 450 dzieci oraz nastolatków i poszukuje sponsorów, którzy zechcą sfinansować prezenty dla nich.

„Dzieci osierocone, chore i ich rodzeństwo, marzą tak samo, jak inne dzieci. Liczą na prezenty z okazji Dnia Dziecka, chociaż często ich sytuacja materialna jest trudna, a domowy budżet pozwala jedynie na zaspokojenie podstawowych potrzeb” – napisała w przekazanym mediom apelu Anna Laska, specjalista ds. kontaktów z mediami i PR Fundacji Hospicyjnej.

Wyjaśniła, że Fundacja zebrała ponad 450 życzeń dzieci, które przesłały do niej hospicja z całej Polski. Listę marzeń zamieszczono na stronie internetowej www.fundacjahospicyjna.pl. Bardzo wiele zamieszczonych w spisie dziecięcych życzeń znalazło już swoich sponsorów, na darczyńców czeka jednak nadal kilkadziesiąt marzeń.

Osoby, które chciałyby pomóc w ich spełnieniu, mogą wybrać dziecko, które chcą obdarować, samodzielnie zakupić prezent dla niego dołączając np. kartkę z życzeniami i wysłać go na adres Fundacji - ul. Chodowieckiego 10, 80-208 Gdańsk.

Można też wesprzeć akcję dokonując wpłaty na konto: Bank BOŚ SA O/ Gdańsk 23 1540 1098 2001 5562 4727 0010, z dopiskiem np. „Uśmiech Dziecka – dla Eryka, 16” wskazujący nr na liście i imię dziecka, które chcemy wesprzeć.

Każdy może pomóc

„Czekamy na odzew zarówno osób indywidualnych, jak i grup np. ze szkół i zakładów pracy. Upragniony prezent często nie kosztuje wiele, ale zawsze jest bezcenny – tak jak świadomość społecznej solidarności i współodczuwania. Prosimy o szybką decyzję, symboliczny finał przypada 1 czerwca – do tego momentu w domach wszystkich dzieci powinny znaleźć się prezenty, a na ich twarzach uśmiech" – zaznaczają organizatorzy akcji na jej stronie internetowej, dodając, że liczą, iż prezenty uda się zebrać do 20 maja, tak by można je było wysłać przed 1 czerwca.

W razie jakichkolwiek pytań, można skontaktować się z koordynatorką akcji - Justyną Ziętek dzwoniąc pod nr tel. 662 692 831 lub wysyłając maila na adres j.zietek@hospicja.pl.

Prezenty na Dzień Dziecka są jednym z elementów poświęconego dzieciom programu pomocowego prowadzonego przez gdańską Fundację Hospicyjną od 2006 roku. W ramach Funduszu Dzieci Osieroconych „Tumbo Pomaga” (Tumbo to imię słonika, maskotki – symbolu Funduszu) Fundacja przygotowuje też dla dzieci wyprawki szkolne, prezenty z okazji świąt, wyjazdy wakacyjne czy dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Jak poinformowała Anna Laska, do tej pory z funduszu „Tumbo Pomaga” skorzystało około 9 tysięcy dzieci z całej Polski.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy powinny istnieć limity zarobków dla rencistów?

Biuletyn

Wspierają nas