Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Przedszkolanki z Chojnic dręczyły dzieci z niepełnosprawnością

30.04.2019
Źródło: www.tvn24.pl, fot. pixabay.com
ręce małego chłopca oparte o stolik-tablicę po którym można pisać kredą

Trzy przedszkolanki z niepublicznego przedszkola w Chojnicach dręczyły dzieci z niepełnosprawnością z grupy integracyjnej czterolatków. Rodzice zgłosili ten fakt do burmistrza miasta, a zaraz potem ich dzieci zostały skreślone z listy przedszkolaków – donoszą dziennikarze magazynu „Polska i Świat” z TVN24.

O tym, że w chojnickim przedszkolu integracyjnym od miesięcy miało dochodzić do psychicznego i fizycznego znęcania się nad dziećmi, dwa tygodnie temu redakcję magazynu „Polska i Świat" poinformowali rodzice.

- W przypadku moich bliźniąt wkładano im chusteczki do ust. Wobec pozostałych dzieci, czy znacznej części, było to: zamykanie w kantorku ciemnym, gdzie działało ksero, gdzie były środki, detergenty, rzucanie laczkiem. W dwóch przypadkach dzieci mówią o opluciu przez inną panią przedszkolankę dziecka, wkładania patyczka do ust – opowiadał jeden z ojców dzieci z autyzmem.

Zaalarmowani opowieściami przedszkolaków rodzice zgłosili sprawę policji.

Dwa tygodnie temu sprawą zajął się burmistrz Chojnic, który złożył zawiadomienie do prokuratury, poprosił o interwencję biuro Rzecznika Praw Dziecka oraz zwrócił się o kontrolę do kuratorium oświaty.

- Udało się nam porozumieć z panią dyrektor przedszkola samorządowego, o czym powiadomiłem rodziców dzieci, iż będą mogły uczęszczać do przedszkola publicznego, miejskiego, w zespole szkół numer 7. To przedszkole dotychczas nie było przedszkolem integracyjnym – powiedział Arseniusz Finster, burmistrz Chojnic.

Trzy wychowawczynie, które miały dopuszczać się nieprawidłowości w opiece nad czterolatkami, tymczasowo zostały odsunięte od pracy z dziećmi.

Przeczytaj całość na stronie TVN24.
 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy powinny istnieć limity zarobków dla rencistów?

Biuletyn

Wspierają nas