Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Wykorzystanie dodatkowego urlopu w wymiarze 21 dni

23.08.2019
Autor: B.

Czy z urlopu przeznaczonego na rehabilitację /21 dni/, mogę korzystać na turnus rehabilitacyjny w ramach prewencji ZUS?

Szanowna Pani,

jak podano na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych – „Należy jednocześnie podkreślić, że art. 20 ust. 1 pkt 1 ustawy o rehabilitacji (...) daje prawo do korzystania ze zwolnienia w wymiarze 21 dni roboczych, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, osobie zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, jednak tylko w celu uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. Osoby skierowane do sanatorium przez lekarza NFZ nie mogą więc, podobnie jak osoby korzystające z prewencji rentowej ZUS, z takiego zwolnienia korzystać.”

Tutaj więcej informacji.

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Co zapamiętałaś/-eś z ostatniej komisji orzekającej o niepełnosprawności – Twojej lub Twojego dziecka?

Biuletyn

Wspierają nas