Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Nauka czytania Braille'a klockami LEGO

26.04.2019
Autor: oprac. Angela Greniuk, fot. kadr z youtube.com
Źródło: brief.pl
klocki Lego w alfabecie Braille

Edukacja przez zabawę to jeden z najlepszych sposobów na naukę. Dzięki oddolnym inicjatywom obecnie testowany jest nowy zestaw LEGO Braille Bricks, który pomoże dzieciom i osobom z niepełnosprawnością wzroku uczyć się alfabetu Braille’a.

Inicjatywa została zapoczątkowana przez duńską stowarzyszenie działające na rzecz osób niewidomych Dannish Association of the Blind w 2011 roku, a następnie przez brazylijską fundację Dorina Nowill Foundation for the Blind w 2017 roku. W środę 24 kwietnia br. LEGO Foundation i Grupa LEGO ogłosiły swoje wsparcie dla projektu.

Klocki LEGO Braille Bricks wyglądają jak uwypuklone litery i cyfry w brajlowskim alfabecie. Jednocześnie będzie można nimi bawić się tak jak innymi klockami z zestawów LEGO. Zestaw ma zawierać 250 klocków oraz inspiracje do gier i zabaw.

Zestaw dla osób z niepełnosprawnością wzroku jest obecnie testowany w czterech językach: duńskim, portugalskim, angielskim i norweskim. Jeszcze w 2019 roku klocki będą testowane w języku niemieckim, hiszpańskim i francuskim.

Wstępnie produkt ma wejść na europejski rynek w 2020 roku. Nie będzie można go jednak kupić w sklepach stacjonarnych. Zestaw będzie dostępny przez pośrednictwo sieci partnerów, zaangażowanych w projekt na rynkach siedmiu krajów, gdzie przeprowadzane są testy.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas