Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Eksmisja epileptyka do pomieszczenia bez WC oraz łazienki

12.09.2019
Autor: J.

Eksmisja epileptyka do baraku - WC ogólnodostępne. Atak padaczki w WC. Ludzie czekają. Art. 3kk. W łazience - złodziej bierze klucze. Okrada. Epileptyk budzi się, widzi. Wystarczy uderzyć głową w rant. Śmierć po ataku. Czy naruszono art. 9kk? W sprawie są dwa wyroki. Bez wykonania jeden, drugi nie powinien zapaść. Zapadł. Jak traktować komornika? Czy ma zastosowanie obrona konieczna?

Szanowny Panie,

Nie ma możliwości, aby w tym miejscu odpowiedzieć na pana pytanie. Jeżeli jest Pan zainteresowany wyjaśnieniem prawnym zaistniałej w Pana życiu sytuacji, należy całą sytuację bardzo dokładnie spisać w sposób chronologiczny (opis zdarzeń, jak następowały po sobie, co się zdarzyło w poszczególnym momencie). Tak uporządkowaną sprawę można następnie przedstawić prawnikowi. Najlepiej w bezpośredniej rozmowie/spotkaniu. Np. w organizacji pozarządowej zajmującej się osobami z niepełnosprawnością (w ramach prowadzonego projektu, gdzie jest możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnika) lub w ramach punktu nieodpłatnych porad prawnych.

Podaję kontakt w ramach nieodpłatnych porad prawnych. Trzeba szukać osoby (prawnika), która przeanalizuje Pana sprawę i pomoże podjąć dalsze kroki. Osobiście, prowadząc rożnego rodzaju sprawy, stan danej sprawy oceniam poprzez bezpośrednie spotkanie się z osobą oraz analizę dokumentów (np. akta sądowe, wyrok, itp., itd.). 

Wskazuję jednocześnie, że komornik jest zobowiązany w ramach swoich działań do przestrzegania i stosowania prawa.    

 

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czy w Twojej miejscowości jest obiekt zasługujący na wyróżnienie w konkursie Lider Dostępności?

Biuletyn

Wspierają nas