Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Włącz się w tworzenie „Akademii Stylu” i wypełnij ankietę

17.04.2019
Autor: inf. prasowa, fot. pixabay.com
elegancka kobieta w kapeluszu

Czy naprawdę niepełnosprawność ma być granicą dla dobrego stylu? Dla odpowiedniej stylizacji? Dla makijażu i fryzury? Czy ma być ograniczeniem dla ekspozycji swojej kobiecości lub męskości?” – pytają organizatorzy projektu „Akademia Stylu” ze Stowarzyszenia Dwie Strony Medalu. I zapraszają wszystkich do włączenia się w odpowiedzi na te i podobne pytania.

- Nasz projekt ma na celu uświadomienie osobom z niepełnosprawnościami, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla ich własnej seksualności oraz pomoc w osiągnięciu akceptacji siebie, a co za tym idzie – odbierania ich przez otoczenie. Otoczenie, które często nie wie, jak się przy nich zachować, co powiedzieć. Jeżeli osoby z niepełnosprawnościami pokażą, że są takimi samymi kobietami czy mężczyznami, mogą wpłynąć na to, że społeczeństwo również zacznie ich tak postrzegać – mówi Magdalena Kulczewska, prezes Stowarzyszenia Dwie Strony Medalu.

Projekt skierowany jest do wszystkich, bez względu na płeć i wiek. W jak najlepszym jego przygotowaniu pomoże ankieta, którą mogą wypełnić wszyscy.

Wypełnij ankietę

- Mogą w niej wziąć udział zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i osoby całkowicie sprawne. Jest to ankieta anonimowa, więc nie ma obawy, że jakiekolwiek dane osobowe zostaną użyte w niewłaściwy sposób. Ankietę można wypełnić w Internecie poprze kliknięcie w powyższy link. Dane zebrane podczas tego badania zostaną zebrane i przedstawione na planowanych konferencjach – wyjaśnia Magdalena Kulczewska.

Głównym założeniem projektu jest organizacja regularnych warsztatów z zakresu makijażu, stylizacji, autoprezentacji oraz motywacji dla osób z niepełnosprawnościami, które pomogą im ukazać, często schowaną z różnych przyczyn, kobiecość lub męskość.

Konferencje w ramach projektu

Planowane są także konferencje organizowane przez Uniwersytet Gdański.

– W ich trakcie zaprezentowane zostaną wyniki badań przeprowadzanych za pomocą Internetu, w których uczestnicy odpowiedzą na pytania dotyczące postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo przeprowadzone zostaną wywiady z osobami z niepełnosprawnościami, które same chcą przełamywać stereotyp o nich – mówi Magdalena Kulczewska.

Organizatorzy planują także w ramach projektu poszerzenie grona jego odbiorców o w pełni sprawne kobiety pracujące, dla których organizowane byłyby warsztaty związane z tym, jak dbać o siebie za małe pieniądze. Mają one być odpowiedzią na problemy związane z ograniczonym czasem oraz często również ograniczonym budżetem przeznaczonym, na przykład, na kosmetyki.

Projekt został objęty patronatem medialnym portalu www.niepelnosprawni.pl oraz Magazynu Integracja.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy doświadczasz przemocy z powodu niepełnosprawności Twojej, Twojego dziecka lub osoby, którą się opiekujesz?

Biuletyn

Wspierają nas