Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Avalon Extreme: kolejne starcie w CrossFicie!

09.04.2019
Autor: inf. pras.
młoda kobieta przyciąga do siebie opony

Avalon Extreme po raz kolejny rzucił wyzwanie fanom crossfitu. W sobotę, 6 kwietnia na terenie Academy GCW w Warszawie odbyła się druga edycja Avalon Extreme Workout Battle – zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnością.

Na starcie Avalon EXTREME Workout Battle stanęło 34 zawodników w czterech klasach:

  1. women open (kobiety z niepełnosprawnością),
  2. tetra (mężczyźni z niepełnosprawnością czterokończynową), 
  3. men open (mężczyźni z pozostałymi typami niepełnosprawności).
  4. nowa kategoria: grupa osób pełnosprawnych wykonująca wszystkie ćwiczenia siedząc na wózku.

Ostatnia kategoria była doskonałą okazją do tego, aby przekonać się jak żyje i ćwiczy się na wózku oraz ile pracy wymaga taki trening.

trzy kobiety na wózkach machają linami

Popularność treningów crossfitowych w naszym kraju sukcesywnie rośnie, w tym w grupie osób z niepełnosprawnością. Na co dzień Avalon Extreme prowadzi regularne zajęcia z crosstreningu, które odbywają się 3 razy w tygodniu w Academy GCW. Ich program opiera się na wzroście kluczowych zdolności siłowych i wytrzymałościowych. Zwieńczeniem całorocznych treningów są zawody, w których zawodnicy z grupy Adaptive, na co dzień trenujący w GCW , mogą wykazać się swoją sprawnością i rywalizować o zwycięstwo z innymi zawodnikami.

- Avalon Extreme Workout Battle to kolejna inicjatywa, która pozwala przełamywać stereotypy na temat niepełnosprawności – komentuje Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme. – Treningi siłowo-kondycyjne są bardzo wymagającym sportem, w którym niezbędne są odpowiednie umiejętności. Praca fizyczna, jaką trzeba tu wykonać stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla sprawnych zawodników. Pokazujemy, że nie ma dyscyplin zarezerwowanych wyłącznie dla w pełni sprawnych, wręcz odwrotnie, grupa ta, przekona się jak wyglądają treningi z perspektywy osoby na wózku.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas