Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kandydat do Nagrody Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2018”: Krzysztof Wostal

10.11.2018
Autor: tp, jc, fot. archiwum kandydata
Krzysztof Wostal

Ma 45 lat, mieszka w Katowicach. Od urodzenia był osobą słabowidzącą, później stracił całkowicie wzrok i częściowo słuch. Od 1995 r. pracuje w obszarach związanych z niepełnosprawnością, choć podejmował też zatrudnienie w innych dziedzinach. Pracował na samodzielnych lub specjalistycznych stanowiskach, w tym kierowniczych. Prowadził w radiu autorski program. Wychowuje dwoje dorastających dzieci.

Od 2000 r. prowadzi szkolenia dla osób z niepełnosprawnościami oraz o niepełnosprawności. Jest członkiem Zespołu Monitoringowo-Weryfikującego wdrażanie Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych w woj. śląskim, a także nauczycielem w dwóch szkołach podstawowych. Współpracuje z ze szkołami i z uczelniami wyższymi. Jest współautorem książki biograficznej autorstwa Agnieszki Majnusz „Życie w zachwycie... bez słuchu i wzroku”. Był także jednym z bohaterów wydanej przez „Integrację” w 2017 publikacji pt. „Lista mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”.

Od 1999 r. działa społecznie. Był m.in. przewodniczącym Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich oraz Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w tym mieście, a także członkiem dwóch zarządów Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym oraz wiceprzewodniczącym zarządu tej organizacji. Jest jednym z inicjatorów powstania i członkiem Rady Fundatorów Polskiej Fundacji Osób Słabosłyszących, a także inicjatorem powstania i prezesem Zarządu Fundacji Transgresja. Za swoją działalność był nagradzany m.in. statuetką Idola Środowiska w konkursie Fundacji Szansa dla Niewidomych (2009), został też wyróżniony w konkursie „Człowiek bez barier 2010” oraz w kategorii „Lodołamacz Specjalny” w śląskim etapie konkursu (2015).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas