Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kandydat do Nagrody Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2018”: Przemysław Sobieszczuk

10.11.2018
Autor: tp, jc, fot. archiwum kandydata
Uśmiechnięta twarz Przemysława Sobieszczuka

Ma 40 lat, mieszka w Katowicach. Od urodzenia choruje na rzadką i nieuleczalną genetyczną chorobę skóry – Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Jest mówcą motywacyjnym, społecznikiem, aktywistą, wolontariuszem, a także autorem bloga „Bądź wytrwały”. Jest szczęśliwym mężem Joanny. Z zawodu politolog, jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wydział Zamiejscowy w Chorzowie. Związany zawodowo z bankowością, gdzie pracuje jako specjalista ds. HR w dziale szkoleń.

W 2004 r. założył Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk – organizację o podłożu międzynarodowym, która skupia się na badaniach i poprawie jakości życia dzieci i dorosłych oraz ich rodzin i opiekunów zmagających się z pęcherzowym oddzielaniem się naskórka (EB). Jest liderem wielu projektów charytatywnych na rzecz dzieci chorych i z niepełnosprawnością, a także organizatorem kongresów i konferencji naukowych oraz spotkań integracyjnych.

W 2015 r. założył Akademię Inspiracji „Motyl”, za sprawą której prowadzi wykłady motywacyjne, warsztaty, szkolenia dla organizacji pozarządowych, firm, placówek edukacyjnych, w tym studentów, uczniów i dzieci.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas