Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kandydatka do Nagrody Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2018”: Natalia Miklas

10.11.2018
Autor: tp, jc, fot. archiwum kandydatki
Natalia Miklas

28-latka z leżącej koło Kalisza gminy Koźminek. Pracuje jako położna. Od 13. roku życia towarzyszy jej choroba Leśniowskiego-Crohna, a w wieku 24 lat zdiagnozowano u niej zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Nigdy się jednak nie poddała, ukończyła studia i nawet podczas zaostrzenia choroby nie zrezygnowała z pomagania potrzebującym, a także realizowania pasji. Wykazywała się także dużą aktywnością w Polskim Towarzystwie Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”. Była inicjatorką reaktywowania oddziału dolnośląskiego tej organizacji, gdzie pełniła funkcję wiceprezesa. Zawsze była dużym wsparciem dla chorych, których odwiedzała w szpitalnych murach. Swoją otwartą, ciepłą postawą w naturalny sposób zjednywała sobie zupełnie obcych dla siebie chorych, jak i personel medyczny.

Jej ogromną pasją jest natomiast muzyka. Od dziecka jest związana z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Rajsko jako muzyk. Od 2015 r. pełni funkcję prezesa tej orkiestry. Jest także instruktorem działającego przy niej zespołu mażoretkowego. Orkiestra i działający przy niej zespół taneczny prezentują wysoki poziom muzyczny, występują na wielu przeglądach i imprezach kulturalnych.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas