Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kandydatka do Nagrody Publiczności w konkursie „Człowiek bez barier 2018”: Małgorzata Klimczuk

10.11.2018
Autor: tp, jc, fot. archiwum kandydatki
Małgorzata Klimczuk stoi z nagrodą

Ma 29 lat, mieszka w Warszawie. Osoba Głucha od urodzenia. Absolwentka studiów z zakresu marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem WSFiZ oraz podyplomowych studiów „Polski Język Migowy” (PJM) na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła pakiet szkoleń RBC Master Business Training i szkolenia coachingowe pod kierunkiem Kamili Rowińskiej. Uczestniczyła w licznych warsztatach i szkoleniach, dzięki którym zdobyła doświadczenie i pogłębiła specjalistyczną wiedzę m.in. w następujących obszarach: mimika gramatyczna w języku migowym, kurs podstawowy international sign, seminarium Lektor PJM – jak być dobrym i dobrze nauczać.

Poprowadziła m.in. wykład „Szkolenia dają nową tożsamość” na V Międzynarodowej Konferencji Głusi Mają Głos. Uczęszcza na kurs języka polskiego jako języka obcego dla Głuchych na poziomie B1. Dąży do uzyskania certyfikatu tłumacza języka migowego N. Była także wolontariuszką w stowarzyszeniach: Creactide, Inspide, Głucha Polka Potrafi, Instytut Historii Głuchych Surdus Historicus.

Pracę w administracji rozpoczęła w 2012 r. od stażu w Urzędzie Transportu Kolejowego (UTK), gdzie pracowała przez kolejne trzy lata najpierw w kancelarii głównej przy obsłudze klientów i w pracach kancelaryjnych, a następnie w sekretariacie Biura Prezesa. Wystąpiła z propozycją zorganizowania zajęć dla dzieci Głuchych i Słabosłyszących, w konsekwencji zaczęła współpracę z departamentem odpowiedzialnym za organizację kampanii edukacyjnych. Otrzymała tytuł Pracownika Roku 2016 w UTK. Zaangażowaniem i pasją udowodniła, że ograniczenia i bariery w pracy nie istnieją. Od 2017 r. pracuje w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej jako tłumacz PJM, a także członkini zespołu realizującego kampanie edukacyjne w Departamencie Polityki Konsumenckiej.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Wspierają nas