Igor Sikorski wywalczył brąz na koniec PŚ

26.03.2019
Autor: Adrian Lipiński, fot. B. Zborowski / PKPar
Igor Sikorski mija tyczki podczas slalomu w pozycji siedzącej

Bardzo udany koniec sezonu ma za sobą Igor Sikorski. 28-latek najpierw sięgnął we francuskim ośrodku Morzine po złoto w slalomie, zaś na zakończenie rywalizacji w ramach Pucharu Świata wywalczył brąz w ramach tej konkurencji.

Po pierwszym przejeździe nas zawodnik z czasem 52,78 s zajmował piątą lokatę. Polak do prowadzącego Norwega Jespera Pedersena tracił 1,64 s. Drugi był Jeron Kampschreur z Holandii.19-latek tracił 0,84 s do lidera.Trzeci był Taiki Morii z Japonii, a czwarty Markus Gfatterhoffer z Austrii ze stratą odpowiednio 1,43 s i 1,64 s.

W drugim przejeździe Sikorski uzyskał trzeci czas, co pozwoliło mu wskoczyć na najniższy stopień podium i uplasować się przed Japończykiem Moriim oraz Austriakiem Gfatterhoferem. Pierwszą lokatę zajął Pedersen, który pokonał o 0,51 s Jeroena Kampschreura z Holandii. Strata Sikorskiego do zwycięzcy wyniosła 1,88 s. Startowało trzynastu zawodników.

Zwycięstwo w cyklu Pucharu Świata odniósł Pedersen. Nasz reprezentant zakończył sezon na siódmej pozycji. W swojej specjalności „slalomie” Polak przegrał jedynie z Norwegiem.