Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Sikorski triumfuje we Francji

21.03.2019
Autor: Adrian Lipiński, fot. Bartłomiej Zborowski / PKPar
Igor Sikorski na jedzie po stoku siedząc w monoski

We francuskim ośrodku Morzine odbywa się finał Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Piękne zwycięstwo w kategorii siedząc odniósł 20 marca Igor Sikorski.        

Alpejczycy do Francji udali się na zakończenie sezonu, każdy z zawodników przyjechał z zamiarem zamknięcia sezonu z jak najlepszym wynikiem.

Po pierwszym przejeździe na czele znajdował się Holender Jeroen Kampschruer z czasem 47,97 s. Drugi wynik należał do naszego narciarza Igora Sikorskiego - aktualnego medalisty mistrzostw świata oraz igrzysk paraolimpijskich. Do reprezentanta „Pomarańczowych” Polak tracił 0,41s.

Na trzeciej lokacie znajdował się Japończyk Taiki Morii ze stratą 1,31s do Holendra. Sytuacja na półmetku napawała optymizmem, szansa na medal była bardzo duża. Drugi przejazd miał ciekawy przebieg, prowadzący 19-latek ostatecznie nie ukończył swojego przejazdu i stracił szansę na efektowne zwycięstwo.

Pech rywala wykorzystał więc Sikorski. Polak uzyskał, co prawda, zaledwie szósty czas drugiego przejazdu, jednak ostatecznie utrzymał swoje prowadzenie nad Japończykiem. Morii mógł być niezadowolony, złoto przegrał o jedynie pięć setnych sekundy.

21 marca ponownie rozdane zostaną medale w slalomie. Z brązu cieszył się Norweg Jesper Pedersen. To będzie ostatnia konkurencja zimowego sezonu 2018/2019.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas