Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Złoto polskich piłkarek na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych!

20.03.2019
Autor: inf. pras.
Piłka futbolowa

Polska drużyna żeńska zwyciężyła 3:1 w finałowym pojedynku piłki nożnej z reprezentacją Białorusi podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Abu Dhabi 2019. Dwie bramki strzeliła Monika Młudzikowska, a trzeciego gola Katarzyna Starzyk.

- Jestem bardzo szczęśliwa i dumna. Zdobyliśmy złoty medal na Igrzyskach! Dużo z siebie dałyśmy i byłyśmy prawdziwą drużyną. Nie mogę uwierzyć, że wygrałyśmy – powiedziała Weronika Falkowska, zawodniczka reprezentacji piłki nożnej Olimpiad Specjalnych.

Bezkonkurencyjny skład

- Nasze zawodniczki świetnie spisały się w rywalizacji na Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. We wszystkich meczach rozegranych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich prezentowaliśmy wysoki poziom koncentracji i dobrą formę sportową. Wszyscy cieszymy się, że możemy dołożyć kolejne cenne złoto do dorobku medalowego Polskiej Reprezentacji Olimpiad Specjalnych na tych Igrzyskach – powiedział Sławomir Karbowiak, trener drużyny piłkarek.

W poprzednich meczach grupowych plska reprezentacja wygrała:

  • 1:0 z Samoa (bramkę strzeliła Klaudia Starzyk),
  • 2:0 z Białorusią (obie bramki Monika Młudzikowska),
  • 9:0 ze Sri Lanką (po trzy bramki strzeliły Weronika Falkowska, Martyna Siwek oraz Klaudia Starzyk).

Do reprezentacji Polski należą: Paulina Benkie, Weronika Falkowska, Wiktoria Gmurczyk, Monika Młudzikowska, Alicja Sidun, Martyna Siwek, Katarzyna Starzyk, Klaudia Starzyk, Marlena Włodarska, Marta Wójcik.

17 dyscyplin

Polscy sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych rywalizują w 17 dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce nożnej 7-osobowej (w której reprezentuje nas drużyna żeńska), lekkiej atletyce, pływaniu, bowlingu, kolarstwie, badmintonie, trójboju siłowym, tenisie, tenisie stołowym, gimnastyce, jeździe konnej, wrotkarstwie, kajakarstwie, judo i golfie.

Po raz pierwszy w tych igrzyskach polscy zawodnicy rywalizują w judo i golfie – jest to debiut naszych zawodników w tych dyscyplinach na arenie światowej.

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są największym sportowym i społecznym wydarzeniem na świecie w 2019 roku i największą sportową imprezą w historii Bliskiego Wschodu. Odbywają się w dn. 14-21 marca.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas