Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

W Krakowie o innowacjach społecznych na rynku pracy

15.03.2019
Autor: inf. pras.
Grafika z napisem: Konferencja Innowacje społeczne zmieniające rynek pracy. 21 marca 2019, Kraków, Auditorium Maximum UJ

21 marca w Auditorium Maximum UJ w Krakowie odbędzie się konferencja "Innowacje społeczne zmieniające rynek pracy". Niesłyszące mamy powracające z urlopu macierzyńskiego; nastolatkowie startujący w branży IT; aplikacja umożliwiająca znalezienie dorywczego zatrudnienia osobom bez doświadczenia zawodowego dzięki kilku kliknięciom - to tylko wybrane innowacje społeczne, które zmieniają rzeczywistość i kształtują rynek pracy w Polsce.

Konferencja odbywa się w ramach finału projektu Wiosennego Inkubatora Innowacji, który powstał z myślą o osobach najbardziej zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy i wsparł ponad 30 innowacji proponujących nowatorskie rozwiązania w tym zakresie. Teraz organizatorzy i sympatycy projektu idą o krok dalej - chcą edukować, dzielić się dobrymi praktykami, umożliwić efektywny networking biznesowy i wymianę doświadczeń w gronie praktyków, przedstawiać wartościowe case studies czy wiedzę w zakresie finansowania.

Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie WIOSNA realizujące Szlachetną Paczkę oraz Uniwersytet Jagielloński. Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Innowatorzy rozwiązują problemy na rynku pracy

- Wydarzenie jest uwieńczeniem trwającego ponad dwa lata projektu, w którym towarzyszyliśmy łącznie 32 innowatorom w realizacji nowatorskich pomysłów służących rozwiązywaniu problemów na rynku pracy. Jako WIOSNA chcemy realizować ideę mądrego pomagania również w obszarze rynku pracy, wspierając rozwiązania, które mogą być wdrażane na większą skalę – mówi Monika Woźniak, pracownik projektu Wiosenny Inkubator Innowacji Stowarzyszenia WIOSNA.

Konferencja skierowana jest do innowatorów, start-upowców, stowarzyszeń i fundacji wspierających rozwój innowacji w Polsce, do akceleratorów startupów, firm związanych z rynkiem pracy oraz przedstawicieli środowisk akademickich zainteresowanych rynkiem pracy i zmianami społecznymi. Jej celem jest wymiana dobrych praktyk oraz kontaktów biznesowych wśród interesariuszy rynku innowacji społecznych w Polsce, prowadząca do podniesienia poziomu skuteczności ich implementacji, rozwoju oraz zwiększenia wpływu społecznego (ze szczególnym naciskiem na rynek pracy). Do grona prelegentów i uczestników zaproszono, m.in. projektantów innowacji, przedstawicieli środowisk naukowych i akademickich, praktyków biznesu, start-upowców, specjalistów w obszarze innowacji, komercjalizacji pomysłów społecznych, fundraisingu czy CSR.

Więcej o konferencji Innowacji Społecznych zmieniających rynek pracy na stronie rynekpracy.wiosna.org.pl.

Bezpłatnej rejestracji na konferencję można dokonać na stronie rynekpracy.wiosna.org.pl.

Konferencja odbędzie się 21 marca o godz. 10.00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.


 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

  • Za mało???
    Tera
    15.03.2019, 17:39
    Nie przesadzajcie. WTZ-y są finansowane przez PFRON na bardzo dobrym, wysokim poziomie. Napewno na większym niż Środowiskowe Domy Samopomocy. PFRON powinien przyjrzeć się temu, że jest to często przechowalnia tych samych od lat uczestników.
    odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas