Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Polski Komitet Paraolimpijski najlepszą sportową organizacją w Polsce

14.03.2019
Autor: inf. pras., fot. PKPar
Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Polski Komitet Paraolimpijski (PKPar) został Zdobywcą Nagrody Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018 w kategorii organizacja sportowa. Statuetki zostały wręczone podczas uroczystej Gali w Centrum Olimpijskim PKOl. Nagrody Biznesu Sportowego wręczono już po raz 15.

Statuetka DEMES w tej kategorii honorować ma organizację sportową, która nie tylko buduje siłę swojej marki w oparciu o sukcesy sportowe, ale przede wszystkim wyróżnia się w procesie profesjonalizacji zarządzania oraz wyznaczania kierunków rozwoju, w oparciu o odpowiednie działania marketingowe. Wyznacznikami dla tej kategorii były: innowacyjność działań marketingowych, relacja z odbiorcami, współpraca ze sponsorami, ekspozycja medialna oraz zarządzanie relacjami zewnętrznymi. W kategorii organizacja sportowa zwycięzców spośród trzech organizacji – oprócz PKPar-u nominowani byli także AMP Futbol Polska i Ekstraklasa S.A. wyłoniła Kapituła Statuetek, w której skład wchodzą wybitni specjaliści zajmujący się marketingiem sportowym, przedstawiciele świata nauki i mediów. Polski Komitet Paraolimpijski został uznany za organizację, która promowanie idei ruchu paraolimpijskiego łączy z nowoczesnymi formami promocji, stając się atrakcyjnym partnerem biznesowym. Prezes Łukasz Szeliga nie krył zadowolenia z otrzymanej nagrody.

Nagroda dedykowana współpracownikom

- To niezwykle miła chwila dla Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Kilka lat temu przejmując zarządzanie Komitetem, nie sądziłem, że tak szybko uda się otrzymać tak wspaniałą nagrodę – powiedział Łukasz Szeliga tuż po otrzymaniu nagrody.

- Ta nagroda dedykowana jest wszystkim moim współpracownikom, wszystkim instytucjom, które nas wspierają. Nie byłoby tej nagrody i ruchu paraolimpijskiego w Polsce gdyby nie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które jest z nami od zawsze. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera wiele różnych projektów, które organizujemy – mówił.

- Jednak odkąd świat biznesu włączył się we współpracę z PKPar-em, możemy się rozwijać profesjonalnie. Energię i werwę daje nam PKN Orlen S.A., który jest naszym sponsorem strategicznym. Możemy lepiej prezentować się na arenach międzynarodowych dzięki firmie OTCF marki 4F. Toyota pomaga nam w mobilności, Citi wspiera nas w kwestiach bankowych, Grupa Lux Med dba o nasze zdrowie, Allianz zapewnia nam ubezpieczenia, Lotto dodaje nam szczęścia, a PLL Lot poprawia nasze możliwości komunikacyjne w dotarciu na imprezy międzynarodowe. To jest kilka gałęzi biznesu – jeszcze kilka jest wolnych – dodał.

20 lat w strukturach Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego

- W tym roku Polski Komitet Paraolimpijski obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia w strukturach Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego – dodał Łukasz Szeliga.

- Wyobrażenia o naszym Komitecie są różne, a na co dzień wygląda to tak, że jest dziesięcioosobowy zespół, który bardzo efektywnie pracuje. Bardzo wszystkim dziękuję – mówił prezes PKPar.

Nagrody Biznesu Sportowego Statuetki DEMES promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego pozwala na pełny rozwój sportu, a co za tym idzie - zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Nagrody Biznesu Sportowego wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem w największym stopniu. Statuetki wręczono w 14 kategoriach. W kategorii SuperDEMES i DEMES Zagraniczny nagrody specjalne przyznał organizator. Uroczystość wręczania Nagród ma bogatą, 15-letnią tradycję, a odbywa się podczas Gali Sportu i Biznesu. To nie tylko ważny moment dla nagrodzonych, ale i kluczowe spotkanie dla środowiska biznesu sportowego – gromadzi najlepszych z najlepszych.

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas