Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Kształcenie specjalne

29.03.2019
Autor: M.

Moja córka posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Ma w orzeczeniu informację, że matematykę, język polski oraz język angielski powinna mieć w grupie do 5 osób. Z tego co wiem, dyrekcja szkoły stara się o przyznanie córce 2 godzin rewalidacji (nie wiem, czy w tygodniu, czy na miesiąc taka ilość godzin) oraz o 3 godziny dodatkowe (polski, angielski, matematyka). Nie wiem czy powinny to być 3 godziny w tygodniu czy miesięcznie. Z informacji jakie uzyskałam okazuje się, że córka nie ma szans na kształcenie w małej grupie do 5 osób. Czy dyrektor szkoły może odmówić kształcenia w małej grupie do 5 osób w szkole ogólnodostępnej, mimo zaleceń w orzeczeniu? Nie ma w szkole też logopedy i też dyrektor mówi, że zajęć z logopedą nie będzie. Jak można uzyskać kształcenie w szkole w małej grupie i logopedę? 

Szanowna Pani,

sprawę warto omówić bezpośrednio z pracownikami kuratorium oświaty, właściwego miejscowo ze względu na położenie placówki. Adresy poszczególnych kuratoriów w Polsce znajdzie Pani na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Niezależnie od powyższego, można sprawę omówić bezpośrednio z pracownikami Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach resortowej infolinii MEN dotyczącej edukacji, tel. 222 500 120.

z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk,

prawnik

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas