Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Dorosły syn z niepełnosprawnością - czy przysługuje nam 500+ ?

28.03.2019
Autor: M.

Syn ma 22 lata, jest osobą niepełnosprawną, odbiera rentę socjalną, studiuje zaocznie, mieszka z nami. Nie przekraczamy progu dochodowego 1200 zł na osobę - czy należy się nam 500+ ?

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci - świadczenie wychowawcze [„500 +”] przysługuje osobom do dnia ukończenia przez dziecko 18. roku życia.

z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk,

prawnik

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas