Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odwołanie od orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

25.03.2019
Autor: U.

Otrzymałam orzeczenie o czasowej niepełnosprawności (3 lata) w stopniu umiarkowamym, mam endoprotezę biodra prawego i kłopoty z kręgosłupem. Minęły trzy lata, w międzyczasie skręciłam kostkę w tej samej nodze. Leczenie trwa długo, jestem obecnie na zasiłku rehabilitacyjnym, wszystkie wyniki są złe. Z chodzeniem normalnym będą kłopoty, tak mówią ortopedzi, jestem po artroskopii tej kostki. Złożyłam nowy wniosek i otrzymałamorzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim, złożyłam odwołanie i Wojewódzki Zespół ds. Orzekania Niepełnosprawności utrzymał w mocy wcześniejszą decyzję. Jestem pielęgniarką, mój zakład pracy bez problemu mnie zatrudnia. Moje samopoczucie i problemy w codziennym życiu są dużo poważniejsze niż przed trzema laty. Proszę o jakąś pomoc, podpowiedź czy mam szansę na zmianę decyzji.

Szanowna Pani,

wiele osób składa odwołanie do sądu za pośrednictwem wojewódzkiego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Sąd powołuje biegłych lekarzy sądowych, którzy badają poprawność wydanych orzeczeń. Postępowanie w pierwszej instancji wolne jest od opłat.

Zgodnie z art. 47710 § 1. Kodeksu postępowania cywilnego - odwołanie powinno zawierać oznaczenie zaskarżonej decyzji lub orzeczenia, zwięzłe przytoczenie zarzutów oraz wniosków i ich uzasadnienie oraz podpis ubezpieczonego albo osoby odwołującej się od orzeczenia wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, albo przedstawiciela ustawowego lub pełnomocnika ubezpieczonego albo osoby odwołującej się od orzeczenia wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności.

z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk,

prawnik

Prawy panel

Sonda

Jak angażujesz się w wybory parlamentarne?

Biuletyn

Wspierają nas