Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Warszawa: treningi Aikido dla osób po udarze

13.02.2019
Autor: inf. pras., fot. Avalon Active
uśmiechnęty chłopak na wózku, obok którego stoi, wspierając się kijkami kobieta w bardzo dojrzałym wieku

Projekt rehabilitacji Avalon Active poszerzył swoją ofertę zajęć dla osób z niepełnosprawnościami o treningi Aikido. Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, w godzinach od 19.00 do 20.00, w Szkole Podstawowej przy ul. Trzech Budrysów w Warszawie. Zajęcia są finansowane przez Fundację Avalon. Zapisy w recepcji Fundacji pod nr tel. 22 349 97 71 lub 796 324 328 lub mailowo fundacja@fundacjaavalon.pl.

Neuroaiki to propozycja wykorzystania aikido w procesie rehabilitacji osób z niepełnosprawnością ruchową, głównie po udarze. Jak wspomina Bartłomiej Gajowiec, pomysłodawca i trener prowadzący zajęcia neuroaiki:

- Osoby po udarze nie trzeba już oduczać niczego, bo to zostało dokonane udarem – mówi. – Pozostaje druga część pracy: wyzwanie dla skompensowania zmiany w całości osoby, budowanie całkiem nowego siebie na nieznanych fundamentach. Pokonanie lęku. Synchronizowanie zawirusowanej strony ciała z tą zdrową, nowa jakość oddechu, dynamiki ciała - to podstawowe cele neuroaiki.

Terapia z wykorzystaniem aikido zawiera ćwiczenia oddechowe, stóp, koordynacji obręczy barkowej, ćwiczenia elastyczności i koordynacji bioder, zespalania ze sobą wszystkich składowych narządu ruchu i ćwiczenia z przyborami (kije).

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Czy skorzystasz z usług asystenta osobistego w Twoim mieście/gminie?

Biuletyn

Wspierają nas