Wielki europejski sukces Natalii Partyki

07.02.2019
Autor: Tomasz Przybyszewski, fot. autor
Natalia Partyka stoi z rakietką w ręku nad wodą, w tle gdański żuraw

Natalia Partyka zajęła czwarte miejsce w turnieju Europa Top 16, rozgrywanym w szwajcarskim Montreux. To ogromny sukces osiągnięty w rywalizacji z najlepszymi pełnosprawnymi tenisistkami stołowymi na Starym Kontynencie.

Nasza pięciokrotna mistrzyni paraolimpijska już w 1/8 finału trafiła na bardzo mocną Li Jie z Holandii. Po ciężkim pojedynku Partyka pokonała rywalkę 4:3 (7:11, 12:10, 11:8, 8:11, 11:5, 7:11, 11:7).

Nieco łatwiej było w ćwierćfinale, w którym Polka rozprawiła się z Węgierką Georginą Potą 4:1 (11:7, 11:9, 11:6, 6:11, 13:11).

Dwa zwycięstwa, dwie porażki

Niestety, na półfinał nie starczyło już Partyce sił. A może rywalka była jednak za mocna? W rywalizacji z broniącą tytułu Bernadette Szocs było już wprawdzie 3:3 w setach, jednak ostatnie słowo należało do Rumunki, która w końcowy set wygrała 11:2.

W meczu o trzecie miejsce Partyka musiała uznać wyższość Sofii Polcanovej z Austrii (2:4), jednak czwarte miejsce w tym prestiżowym turnieju to ogromny sukces Polki.

„Nie ukrywam... mam niedosyt, że nie ma mnie „na pudle”, jednak gdyby ktoś przed turniejem powiedziałby mi, że będę w półfinale, to taki wynik brałabym w ciemno – napisała Natalia Partyka na swoim fanpage'u na Facebooku. – Pokonałam nr 4 i 7 w Europie!! I po bardzo wyrównanych meczach przegrałam z nr 1 i 2... Więc pomimo niedosytu turniej zaliczam do jak najbardziej udanych!!”.