Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Pracownik dostarczył orzecznie o niepełnosprawności

22.01.2019
Autor: S.

Witam, prowadzę działalność gospodarczą, zatrudniam 14. pracowników. Jeden z nich dostarczył orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym w styczniu tego roku, a orzeczenie wydane zostało w 2003 r. Moje pytanie jakie mam teraz obowiązki wobec niego, jak wyliczam urlop dodatkowy od momentu dostarczenia orzeczenia czy wstecz? Od kiedy dla mnie pracodawcy orzeczenie jest ważne?

Szanowna Pani,

zasady korzystania przez pracownika z niepełnosprawnościami z dodatkowego urlopu wypoczynkowego (w tym za okres przed przedstawieniem pracodawcy) orzeczenia zostały omówione na stronie Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Warto pamiętać, iż roszczenia ze stosunku pracy, w tym dotyczące udzielenia dodatkowego urlopu wypoczynkowego ulegają przedawnieniu z upływem 3 lat od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne.

W razie dalszych wątpliwości, można skorzystać z konsultacji w ramach porad udzielanych w Centrach Integracji, których siedziby są w: Gdyni (tel: 505 606 776), Warszawie (tel.: 505 602 517) i Zielonej Górze (tel.: 570 066 206).

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Czy Twoim zdaniem dzieci powinny wrócić do szkoły we wrześniu?

Biuletyn

Wspierają nas