Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Naliczenia zasiłku pielęgnacyjnego

30.01.2019
Autor: K.

Jestem osobą ze znacznym stopniem niepełnosprawności przyznanym na stałe. W chwili ukończenia 75 lat ZUS przeliczył emeryturę uwzględniając dodatek 153 zł, wypłacany dotychczas przez MOPS. W listopadzie 2018 nastapiła zmiana zwiekszająca wysokość dodatku, ja nie otrzymałem tej zmiany w pobieranej emeryturze. Proszę o wyjaśnienie, czy należy mi się korekta emerytury o zmianę wielkości dodatku pielęgnacyjnego. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

aby nie wprowadzić Pana w błąd, gdyż nie dysponuję dokładną wiedzą o dokonanym przeliczeniu Pana emerytury, ani nie mam też Pana dokumentacji dotyczącej ustalenia świadczenia emerytalnego, zalecam Panu kontakt z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Proszę szerzej opisać Pana sytuację, którą Pan skrótowo przedstawił powyżej i przesłać ją do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za pomocą formularza kontaktowego. Formularz kontaktowy zapytania ogólnego (w przeciwieństwie do poczty elektronicznej e-mail) gwarantuje bezpieczeństwo przekazywanych informacji, dlatego można zawrzeć w nim informacje osobiste dotyczące zgłaszanej sprawy przez klienta Zakładu. Może Pan też pismo wysłać listem poleconym do właściwego dla Pana inspektoratu ZUS.

Z poważaniem,

dr Michał Urban, radca prawny

Prawy panel

Sonda

Czy z powodu pandemii koronawirusa miałaś/-eś problemy z dostaniem się do lekarza, szpitala lub na rehabilitację?

Biuletyn

Wspierają nas