Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

W Tarnowie powstał hotel, prowadzony przez pracowników ZAZ oraz… placówka opieki wytchnieniowej

16.01.2019
Autor: Mateusz Różański, fot. sxc.hu
Źródło: tarnowska.pl, rdn.pl, rpo.malopolska.pl
Neon: hotel

W tarnowskim Parku Sanguszków, w odremontowanym budynku dawnego internatu, otwarto hotel z restauracją „Słoneczne Wzgórze”, w którym będą w pracować osoby z niepełnosprawnością. Prowadzi go Zakład Aktywności Zawodowej o tej samej nazwie.

Docelowo w „Słonecznym wzgórzu” pracę ma znaleźć kilkadziesiąt osób z Tarnowa, które oprócz pracy będą uczestniczyć w warsztatach i ćwiczeniach, przygotowujących ich do osiągnięcia kwalifikacji i umiejętności niezbędnych w poszukiwaniu pracy. Zatrudnieni w placówce trenerzy poprowadzą dla nich zajęcia edukacyjne, treningi umiejętności społecznych czy spotkania z zakresu doradztwa zawodowego. Będą także pośredniczyć w ich zatrudnieniu.

Sam obiekt jest w pełni dostosowany do obsługi klientów z niepełnosprawnością. W sumie może pomieścić 50 osób i ma standard trzech gwiazdek.

Pracę nad jego stworzeniem hotelu trwały od kwietnia ubiegłego roku. Środki na rewitalizację i dostosowanie budynku dawnego internatu pochodziły m.in.  z funduszy unijnych.

Opieka wytchnieniowa

W tym samym obiekcie będzie mieściło się także Subregionalne Centrum Wsparcia Opiekunów Osób Niesamodzielnych. To właśnie tu opiekunowie będą mogli skorzystać z pomocy profesjonalnej kadry i na pewien czas (do dwóch tygodni) zapewnić swoim bliskim opiekę, sprawowaną przez zespół pielęgniarek, psychologa, rehabilitanta i pracownika socjalnego. W sumie w centrum będzie sprawować pieczę nad 15 osobami.

Ponadto w placówce będzie funkcjonować wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i medycznego. Opiekunowie osób niesamodzielnych będą mogli także skorzystać ze szkoleń, warsztatów czy wsparcia edukacyjno-doradczego.

 

 

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

brak komentarzy

Prawy panel

Sonda

Jak oceniasz wynik wyborów?

Biuletyn

Wspierają nas