Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

Odmowa renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy

28.11.2018
Autor: K.

Od 2006 roku mam chorobę serca, najpierw wszczepiony defibrylator, potem stymulator serca, mam przepracowane 4 lata pracy, obecnie mam 27 lat, ZUS odmówił mi renty argumentując, że przyczyna niepełnosprawności powstała w okresie nieskładkowym, czyli w wieku szkolnym, pracuję na 1/3 etetu, bo tyle jestem wydolna zdrowotnie, ale za zarobione grosze nie jestem w stanie sie utrzymać, do kogo mam się zwrócić o poradę, pieniędzy na prawników nie mam, od matki, która jest na emeryturze też nie mogę ciągnąć pieniędzy, wpadłam w depresję, chodzę na terapię, ale bez skutku, impas, w którym tkwię i bezradność, jestem już u kresu wytrzymałości.

Szanowna Pani,

konsultację prawną w sprawie przedstawionej przez Panią można uzyskać kontaktując się z jednym z Centrów Integracja, których siedziby są w: Gdyni (tel.: 505 606 776), Warszawie (tel.: 505 602 517) i Zielonej Górze (tel.: 570 066 206).

 

Z poważaniem,

Grzegorz Jaroszczyk, prawnik

Prawy panel

Sonda

Czas pracy osoby z niepełnosprawnością nie może przekraczać 8 godzin na dobę, a przy stopniu znacznym lub umiarkowanym – 7 godzin. Czy słusznie nie stosuje się tych zasad m.in. do osób zatrudnionych w ochronie?

Biuletyn

Wspierają nas