Przejdź do treści głównej
Lewy panel

Wersja do druku

POWER dla Programu „Dostępność Plus”. Budżet wzmocni ponad 100 mln euro

20.11.2018
Autor: inf. prasowa
Źródło: KPRM
Logo programu Dostępność Plus. Sylwetki trzech osóby, w tym jednej na wózku, wpisane w kontur Polski

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie przyjęcia zmiany Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, przedłożoną przez ministra inwestycji i rozwoju. Zmiany te przewidują wsparcie przedsięwzięć służących realizacji programu „Dostępność Plus”, przyjętego przez Radę Ministrów 17 lipca 2018 r. Chodzi o usuwanie barier w dostępie do usług publicznych – organizacyjnych oraz infrastrukturalnych – utrudniających życie m.in. osobom z niepełnosprawnościami oraz starszym.

Zaproponowane zmiany w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 umożliwią realizację 18 spośród 44 działań zaplanowanych w programie „Dostępność Plus”.

Będą to np. takie działania jak: „Budynki bez barier”, „100 placówek służby zdrowia bez barier”, „Asystent ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi” czy „Dostępne serwisy internetowe i aplikacje mobilne”. W sumie w programie operacyjnym zostanie przeznaczonych na ten cel ok. 132 mln euro.

Ponadto, zmiany w programie operacyjnym realizują decyzję Komisji Europejskiej o przesunięciu alokacji w ramach „Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych” z 2020 r. na 2018 r.

Dodaj komentarz

Uwaga, komentarz pojawi się na liście dopiero po uzyskaniu akceptacji moderatora | regulamin

Komentarze

 • Kto dostane kasę
  tok
  23.11.2018, 09:07
  ile z tej kwoty trafi do niepełnosprawnych ile na obsługę programu 80% dla zjedzą prezesi i wszystkie darmozjady co żyją z niepełnosprawnych.
  odpowiedz na komentarz
 • i co dalej
  niepełnosprawna
  20.11.2018, 16:35
  a swistak siedzi i zawija nie?pytam się gdzie pomoc pieniężna dla osób niepełnosprawnych, jak mają życ za 800 zł. ?panie Kaczynski jak?
  odpowiedz na komentarz
Prawy panel

Sonda

Co myślisz o znoszeniu kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19?

Biuletyn

Wspierają nas